Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Dvejetainis 4 bitų sumatorius-atėmiklis (3)

Dvejetainis 4 bitų sumatorius-atėmiklis (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Anotacija. Anotacija (rusų kalba). Įvadas. Užduoties analizė. Sandaros schema. Elektros principinės schemos modeliavimas. 1 skaitiklis. Skaitiklis ir registrai. Skaitiklis-registrai-xor. Skaitiklis-registrai-xor-sumatorius atėmiklis. Registro modeliavimas naudojant trigerius. Informacija apie integrinius grandynus. Skaitmeninis integrinis grandynas 74ls160. Skaitmeninis integrinis grandynas 74ls174. Skaitmeninis integrinis grandynas 74ls86. Skaitmeninis integrinis grandynas 74ls283. Elektros-principinė schema ir jos veikimo aprašymas. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais, kuomet esame tiesiog apsupti įvairiausia elektronine aparatūra, susimąstę pastebime, jog visos šios technikos negalėtume įsivaizduoti be skaitmeninės elektronikos. Tai kompiuteriai, mobilieji telefonai, skaitmeniniai fotoaparatai, mp3 grotuvai ir dar begalės kitų prietaisų. Visų skaitmeninių įtaisų pagrindas yra integriniai grandynai.
Kodėl skaitmeninė technika yra taip plačiai naudojama? Visų pirma todėl, kad ji yra pranašesnė už analoginę, nes skaitmeninė technika yra mažų gabaritų, pigesnės ekslotacinės medžiagos, pigesnės pačios detalės, o tai yra labai svarbu dabartinei visuomenei. Taip pat, skaitmeniniai įtaisai veikia labai greitai ir ganėtinai tiksliai.
Galime padaryti išvadą, kad skaitmeninė technika ir jos vystimasis lengvina žmogaus gyvenimą. Taigi matome, kad skaitmeninė technika yra pagrindas kitiems mokslams, surištiems su skaitmeniniais signalais. Mūsų kurse buvo nagrinėjami skaitmeniniai grandynai, skaitmenines schemos ir jų panaudojimas įvairiausiose elektronikos schemose. Taip pat susipažinome su skaitmeninių schemų įvairove bei išmokome ieškoti jų analogų. Turint tam tikrą elektroninę schemą ir neturint jai atitinkamų elementų, galima parinkti elementų analogus. Skaitmeninių elementų taikymas įvairiausiuose schemose yra svarbus, nes reikia žinoti kokį grandyną galima įdeti į elektroninę schemą. Nagrinėjant kursą sužinojom kaip veikia ir vystėsi skaitmeninė technika. Šiame kursiniame darbe mes modeliavome dvejetaini sumatorių-atėmiklį, naudojant programą Multisim 8. Ši progrograma leidžia įsivaizduoti kokia yra sudėtinga šiuolaikine skaitmeninė technika, būdama labai mažų gabaritų.
Šiame kursiniame darbe modeliuosiu DVEJETAINĮ SUMATORIŲ-ATEMIKLĮ, naudojant programa Multisim 8. Dvejetainio sumatoriaus-atemiklio modeliavimo darbai bus atliekami tokia tvarka:
Pirmas etapas:
Sandaros schemos sudarymas ir pagrindinių komponentų veikimo principų aprašymas. Schemai sudaryti bus panaudota programą Microsoft Visio 2007.
Sumatoriaus-atėmiklio schemos modeliavimo pradžia programoje EWB Multisim 8 surenkant skaitiklio schemą ir pateikiant schemos veikimo aprašymą.
Į skaitiklio schemą įdedami du registrai ir taip pat pateikiamas gautos schemos veikimo aprašymas.
Prie gautos schemos pridėdami XOR elementai, kurie atliks invertorių vaidmenį.
Prie schemos pridedamas sumatorius.
Pateikiami duomenis apie naudotus integrinius grandynus.
Antras etapas:
Nurodytos skaitmeninės grandinės modeliavimas iš integrinių trigerių (D arba JK).
Visas schemas bus sumodeliuotos programoje EWB Multisim 8. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Dydis195.19 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dvejetainis 4 bitu sumatorius atemiklis (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais