Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Dvėjatainis sumatorius-atėmiklis

Dvėjatainis sumatorius-atėmiklis

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Užduoties analizė. Sandaros schema. Elektros principinės schemos modeliavimas. Skaitiklis. Skaitiklis ir registrai. Skaitiklis-registrai-sumatorius-atėmiklis. Skaitiklis iš trigerių-registrai-sumatorius-atėmiklis. Informacija apie integrinius grandynus. Skaitmeninis integrinis grandynas 74160. Elektros-principinė schema. Išvados.

Ištrauka

Vargu ar galima šiandien rasti žmogaus veiklos sritį, kurioje nebūtų naudojama elektronika.Pastaruoju metu ypač paplito skaitmeninės elektronikos prietaisai ir įrenginiai.tai įvairūs elektroniniai kalkuliatoriai, laikrodžiai, žaidimų automatai, apsaugos bei signalizacijos įtaisai, muzikos instrumentai ir, žinoma, kompiuteriai, robotai, įvairios diagnostikos, atpažinimo bei informacijos apdorojimo sistemos, svarbus elektronikos mokslas ir medicinoje.Kartu su skaitmenine elektronika sparčiai plėtojama ir energetinė bei technologinė elektronika.Kuriami nauji ekonomiški maitinimo šaltiniai, įvairiausi keitikliai, aukštadažnės krosnys, lazeriai ir kitką. Visų šių aparatų ir įrenginių elektroniniai prietaisai veikia jungiklio režimu, t.y. diskretiškai. Todėl dažnai tokio elektroninės grandinės vadinamos diskretinio veikimo elektroninėmis grandinėmis.
Šiandien šalies ekonominis lygis labai priklauso nuo elektronikos plėtotės ir naudojimo potencialo. Tačiau elektronika-tai ne tik veiksminga priemonė darbo našumui ir gamybos efektyvumui didinti, žmonių pragyvenimo lygiui kelti, bet kartu svarbus akstinas mokslo ir technikos pažangai.Ją lemia elektroninės technikos specialistai, jų kvalifikacija.
Šis kursinis darbas skirtas užbaigti skaitmeninių grandinių paskaitų ciklą. Skaitmeniniai grandynai užima labai svarbią vietą elektronikoje. Tobulėjant technikai tobulėja ir signalo apdorojimo būdai o tai reiškia, kad visi apdorojimo procesai turi būti labai greiti ir tikslus. Taip yra todėl, kad visi gamybiniai procesai yra valdomi kompiuterinėmis sistemomis (mikrovaldiklių technologijos). Lietuvos pramonėje irgi naudojamos automatizuotos gamybinės linijos. Pavyzdžiu gali būti Panevėžio "Ekranas", kuris bėgant laikui tobulina savo technologijas automatizuojant visus gamybinius procesus. Prižiūrėti automatizuotą liniją yra daug kartų lengviau, bet darbo personalas turi turėti atitinkamą kvalifikaciją. Taigi matome, kad skaitmeninė technika ir praeitas kursas yra pagrindu kitiems mokslams, surištiems su skaitmeniniais signalais. Per šį kursą išmokome daug naudingų dalykų, kuriuos galėsime panaudoti gyvenime. Mūsų kurse buvo nagrinėjami skaitmeniniai grandynai, skaitmeninės schemos ir jų panaudojimas įvairiausiose elektronikos schemose. Taip pat susipažinome su skaitmeninių schemų įvairovė bei išmokome ieškoti jų analogų. Tai taip pat yra labai svarbu, nes turint tam tikrą elektroninę schemą ir neturint jai atitinkamų elementų, galima parinkti elementų analogus. Skaitmeninių elementų taikymas įvairiausiose schemose taip pat yra svarbus, nes reikia žinoti kokį grandyną galima įdėti į elektroninę schemą. Kurso metu nagrinėtos skaitmeninės schemos leido suprasti kaip vystėsi ir kaip vystosi mūsų technika. Manome, kad šis kursas leis mums plačiau ir naudingiau išnaudoti skaitmeninių grandinių ir skaitmeninės technikos savybes bei gerybes gyvenime.
Šis kursinis darbas skirtas tam, kad mes galėtumėme patys išnagrinėti tam tikrą skaitmeninę schemą. Schemos parinkimas turėjo atitikti tam tikrus reikalavimus. Schema turėjo būti skaitmeninė arba turėjo būti naudojama skaitmeninėje technikoje. Skaitmeninę schemą surinkome pagal mums skirto kursinio darbo užduotį. Tikime, kad dėstytojo parinkta užduotis bus įdomi ne tik mums, bet ir visiems kitiems. Manome, kad kiekvienas žmogus nori žinoti daugiau. Todėl siūlome susipažinti su mūsų užduotyje nurodyta schema: "Dvejetainis sumatorius-atėmiklis (4000 serija)". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis259.78 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dvejatainis sumatorius atemiklis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. Klimavičius
Pasidalink su draugais