Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Elektros įmonės kūrimas pramonės įmonių elektros energijos tiekimo sistemą

Elektros įmonės kūrimas pramonės įmonių elektros energijos tiekimo sistemą

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Cechų bloko ir įrengimų išdėstymo, elektros tiekimo planai. Apkrovų skaičiavimas. Metalo pjovimo staklių baras. Kalimo štampavimo staklių baras. Suvirinimo baras. Elektros remonto baras. Kompresorinė. Buitinės-sanitarinės patalpos. Laidų skerspjūvio skaičiavimas ir laidų parinkimas, apsaugos aparatūros skaičiavimas ir parinkimas. Maitinimo schemos sudarymas ir paskirstymo įrenginių parinkimas. Apšvietimo skaičiavimas ir schemos sudarymas. Transformatorių galingumo skaičiavimas ir parinkimas. Reaktyvinės galios įrenginių skaičiavimas. Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Apsauginio įžeminimo skaičiavimas ir schemos sudarymas.

Ištrauka

Pramonės įmonių elektros energijos tiekimo sistemos kuriamos tikslu pramoninius įrenginius aprūpinti elektros maitinimu. Prie tokių įrengimų priskiriami įvairių mechanizmų elektros varikliai, elektros krosnys, elektrolizės įrengimai, elektros suvirinimo aparatai ir mašinos, apšvietimo įrenginiai ir kiti pramoniniai elektros energijos imtuvai. Pramonės įmonių elektros energijos tiekimo sistemą sudaro: aukštos įtampos, paskirstymo, o kartais ir pramoninių elektrinių tinklai.
Pagrindinė problema yra sukurti racionalią pramonės įmonių elektros energijos tiekimo sistemą. Tokių sistemų sukūrimui padeda:
1. Racionalaus transformacijų skaičiaus parinkimas ir naudojimas. Esama įtampų 220; 110; 35; 10; 6; 3; 0,5; 0,38 ir 0,22 kV. Toks didelis įtampų skaičius (5-6) veda prie didelio transformacijų skaičiaus. Kartu įvedant į pramonės įmones racionalias įtampas sumažėja transformacijų iki 2-3. Tokiu atveju elektros energijos ekonomija sieks ne mažiau kai 10-15% nuo visos pramonės įmonės sunaudojamos energijos.
2. Racionalių įtampų parinkimas ir naudojimas. Racionalių įtampų naudojimas taip pat duoda žymią elektros energijos nuostolių ekonomiją.
3. Teisingas cechinių ir centinių paskirstymo ir žeminančių pastočių vietos parinkimas. Maitinimo pastočių vieta atitinkamuose apkrovų centruose užtikrina minimalias metines eksploatacines išlaidas. Bet koks maitinimo pastotės postūmis nuo apkrovų centro veda prie šių išlaidų padidėjimo ir padidinto elektros energijos vartojimo.
4. Elektrinių apkrovų nustatymo metodikos tobulinimas. Teisingas numatomų apkrovų nustatymas padeda optimizuoti sistemą.
5. Racionalus transformatorių skaičiaus ir galingumo parinkimas, o taip pat elektros tiekimo schemų veda prie elektros energijos nuostolių sumažinimo, patikimumo padidinimo.
6. Bendras įmonės vidaus elektros energijos tiekimo sistemos optimizacijos uždavinys jungia savyje racionalius sprendimus, parenkant laidų ir kabelių gyslų skerspjūvį, reaktyviosios galios kompensavimo būdą, automatizaciją ir kitus techninius bei ekonominius sprendimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Dydis322.11 KB
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektros imones kurimas pramones imoniu elektros energijos tiekimo sistema [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais