Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Gamybinių įmonių specialieji elektros įrenginiai

Gamybinių įmonių specialieji elektros įrenginiai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Darbo anotacija. Darbo objekto aprašymas. Informacijos šaltinių apžvalga. Darbo metodai ir priemonės. Bendroji dalis. Elektrinių apkrovų ir technologinio proceso charakteristika. Objekto patalpų klasifikavimas gaisro, sprogimo ir apsaugos nuo elektros pavojų atžvilgiu. Techninė dalis. Elektros kategorijos tiekimo nustatymas ir tiekimo schemos sudarymas. Skaičiuojamosios galios, kompensavimo įrenginių skaičiavimas. Objekto pastotės transformatorių galios ir skirstyklų schemos parinkimas. Elektros tiekimo schemos elementų parinkimas. Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas ir elektros tiekimo elementų patikrinimas pagal atsparumą trumpo jungimo srovei. Įtampos nuostolių vidaus tinkle nustatymas. Apskaita. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Įrengimų ir pagrindinių medžiagų specifikacijų bei elektros montavimo darbų žiniaraščių sudarymas. Projekto gautų rezultatų analizė ir pagrindiniai techniniai ekonominiai rodikliai. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Bet kurios pramonės įmonės, nepaisant jos dydžio, gaminamos produkcijos, technologijos ypatumų, elektros ūkis- tai elektros energijos priėmimo iš elektros energijos tiekimo sistemos, jos transformavimo, paskirstymo įrenginiai ir tinklai, elektros energijos imtuvai, kuriems patikimai ir saugiai turi būti tiekiama kokybiška, reikiamų parametrų energija.
Elektros nergijos tiekimo ir vidaus tinklams įrengti sunaudojami dideli kiekiai laidų, kabelių, gaminamų iš spalvotųjų metalų (vario arba aliuminio), komutacinės aparatūros, paskirstymo ir kt. įrenginių. todėl racionali elektros energijos tiekimo schema, optimalūs laidininkų skersjūviai turi didelę įtaką ekonominiams rodikliams – sistemos įrengimo kainai, energijos nuostoliams, taigi ir eksploatacinėms išlaidoms ir produkcijos savikainai.
Šiame kursiniame darbe "Korpuso detalių apdirbimo cecho vidaus tinklai ir elektros įranga" parodoma elektros energijos kiekis sunaudojamas gamybos procese, nagrinėjama elektros šaltinio (žeminančioji pastotė) pastatymo vieta, taip pat nagrinėjama elektros instaliacijos ypatumai. Šiandieniniame gyvenime ši tema yra labai aktuali, nes nutrūkus elektros energijos tiekimui, pramonės įmonių produkcijos gamyba automatiškai stabdoma, susidaro gamybos produkcijos nuostoliai. Kad taip neatsitiktų reikia imtis visų įmanomų priemonių.
Kursinio darbo tikslas – suprojektuoti korpuso detalių apdirbimo cecho vidaus tinklą.
Pagrindiniai uždaviniai:
• Nustatyti elektros tiekimo kategoriją ir sudaryti elektros tiekimo schemą;
• Susumuoti skaičiuojamąsias galias, paskaičiuoti kompensavimo įrenginius ir parinkti galios transformatorių;
• Parinkti elektros energijos tiekimo elementus (apsaugos aparatai, skirstomieji įrenginiai, linijų laidininkų skerspjūviai);
• Apskaičiuoti trumpo jungimo sroves ir patikrinti ar elektros tiekimo elementai atsparūs trumpo jungimo srovei;
• Nustatyti įtampos nuostolius KDAC vidaus tinkle.
Ekonominis tikslas- pasiekti, kad tinklas po praplėtimo turėtų aukštus techninius ir ekonominius rodiklius, tuo metu kai jis bus pastatytas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis279 KB
Švietimo institucijaKauno technikos kolegija
FakultetasElektromechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamybiniu imoniu specialieji elektros irenginiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno technikos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • A Drabatiukas, R. Eringis
Pasidalink su draugais