Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Pereinamųjų procesų skaičiavimas tiesinėse elektros grandinėse (2)

Pereinamųjų procesų skaičiavimas tiesinėse elektros grandinėse (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Darbo duomenys. Variantas 18. Uždavinio sprendimas klasikiniu metodu. Uždavinio sprendimas operaciniu metodu. Išvados. Darbo grafinė dalis: pereinamųjų procesų grafikai.

Ištrauka

Elektrotechnika yra technikos mokslo šaka, apibrėžianti elektrinių ir magnetinių reiškinių teoriją ir jų praktinį taikymą. Daugelyje elektrotechnikos įrenginių panaudojami apriboti elektros srovės keliai, vadinami elektros grandinėmis. Fiziniu požiūriu elektros grandinę sudaro šaltiniai ir imtuvai, kurie sudaro tam tikra grandinės rėžimą.
Elektros grandinės darbo rėžimas, kai srovė ir įtampa laikui bėgant nekinta arba yra periodinės laiko funkcijos kintamosios srovės grandinėse, vadinamas nusistovėjusiu. Tokiam rėžimui būdinga tai, kad šaltinių elektrovaros arba srovės vertės yra nekintamos, grandinių konfigūracija ir parametrai taip pat nekinta. Tokios grandinės šakų srovės bei elementų įtampos yra tokio pat pobūdžio, kaip ir šaltinių. Jos gali būti apskaičiuotos naudojant algebrinius grandinių analizės metodus. Tačiau realiose grandinėse šaltiniai, imtuvai gali būti prijungiami arba išjungiami.
Pakitus grandinės schemai arba jos elementų parametrams, jos nusistovėjęs rėžimas sutrinka. Bet koks grandinės pakeitimas, sutrikdantis nusistovėjusį rėžimą, vadinamas komutacija. Įvykus komutacijai, grandinė pereina nuo vieno nusistovėjusio rėžimo prie kito. Taigi tokie nestacionarūs procesai, vykstantys grandinėje po komutacijos , jai pereinant nuo vieno nusistovėjusio rėžimo prie kito, vadinami pereinamaisiais procesais. Pereinamieji procesai vyksta tik tokiose grandinėse, kuriose yra reaktyviųjų elementų. Tokių procesų analizės tikslas yra nustatyti tiesinės elektros grandinės srovių ir įtampų momentines vertes per laiko tarpą nuo vieno pereinamojo proceso pradžios (t = 0), tai yra tuo momentu, kai vienas nusistovėjęs rėžimas staiga pakinta iki tol, kol nusistovės kitas rėžimas. Analizė atliekama sprendžiant tiesinių diferencialinių lygčių sistemą grandinei po komutacijos, kai t>0. Grandinių teorijoje laikoma, kad komutacijos trukmė yra ∆tk=0. Skaičiuojant pereinamuosius procesus laikoma, kad komutacija įvyksta laiko momentu t = 0. Paskutinis laiko momentas prieš komutaciją žymimas t = -0, o pirmasis laiko momentas po komutacijos žymimas t = +0. Srovių ir įtampų reikšmės prieš pat komutaciją yra žymimos i(-0) ir u(-0), tuoj pat po komutacijos i(+0) ir u(+0).
Kaip jau buvo minėta, jeigu visi grandinės imtuvai yra aktyviosios varžos, tai sroves ir įtampas sieja algebrinis ryšys ir tokios grandinės analizei pakanka algebrinių metodų. Tačiau jeigu grandinėje yra reaktyviųjų elementų, kurie gali kaupti elektros energiją jų magnetiniame ar elektriniame lauke, galioja pirmas ir antras komutacijos dėsniai (laikoma, kad grandinės elementų parametrai L ir C yra pastovūs dydžiai).
Pagal pirmąjį komutacijos dėsnį srovė induktyvume komutacijos metu negali pasikeisti šuoliu ir po komutacijos keičiasi nuo tos reikšmės, kuri buvo prieš pat komutaciją. Matematiškai šį dėsnį galima išreikšti taip : iL(+0) = iL(-0).
Pagal antrąjį komutacijos dėsnį elektrinės talpos įtampa komutacijos metu negali pakisti šuoliu ir po komutacijos keičiasi nuo tos reikšmės, kuri buvo prieš pat komutaciją. Matematiškai šį dėsnį galima išreikšti taip : uC(+0) = uC(-0).
Taigi pereinamuosius procesus elektros grandinėse reikia būtinai įvertinti, todėl, kad šie procesai trunka dešimtąsias arba šimtąsias sekundės dalis, dėl kurių srovės ir įtampos gali smarkiai pakisti ir pasidaryti pavojingos elektros įrenginiams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis371.06 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pereinamuju procesu skaiciavimas tiesinese elektros grandinese (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Z. Savickienė
Pasidalink su draugais