Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Pereinamųjų procesų skaičiavimas tiesinėse elektros grandinėse (4)

Pereinamųjų procesų skaičiavimas tiesinėse elektros grandinėse (4)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo duomenys. 30 variantas. Uždavinio sprendimas klasikiniu metodu. Nusistovėjusių dedamųjų radimas. Pradinių po komutacinių sąlygų radimas. Charakteringos lygties sudarymas ir jos sprendimas. Integravimo pastoviųjų ir sroviu bei įtampų radimas. Uždavinio sprendimas operaciniu metodu. Pradinių nepriklausomų sąlygų radimas. Grandinės po komutacijos ekvivalentinės schemos sudarymas. Kontūrų srovių metodu lygčių sistemos sudarymas. Srovių bei įtampų vaizdų ir pirmavaizdžių radimas. Rezultatų palyginimas. Rezultatų patikrinimas. Grafinė dalis: Srovių grafikai. Įtampų grafikai. Išvados.

Ištrauka

Pereinamuoju procesu vadinamas toks elektromagnetinis procesas, kuris vyksta elektros grandinėje kol pereinama nuo vieno nusistovėjusio rėžimo prie kito. Tai įvyksta, kai šuoliu pakinta grandinės struktūra, jos elementų parametrai , taip pat kai prijungiami ar atjungiami šaltiniai.
Pereinamųjų procesų analizės tikslas yra nustatyti tiesinės elektros grandinės srovių ir įtampų momentines reikšmes per laiko tarpą nuo pereinamojo proceso pradžios (t0). Analizė atliekama sprendžiant tiesinių diferencialinių lygčių sistemą, sudarytą pagal žinomus grandinių skaičiavimo metodus, kai t>0.
Pereinamieji procesai tiesinėse elektros grandinėse gali būti nagrinėjami įvairiais metodais: klasikiniu, operacininių, dažniniu, būsenos kintamųjų ir kt. metodas parenkamas atsižvelgiant į nagrinėjamos grandinės sudėtingumą, poveikio į grandinę pobūdį, taip pat į pereinamųjų procesų analizės tikslą įvairiose technikos srityse.
Pereinamieji procesai atsiranda grandinėje įvykus komutacijai. Komutacija vadinamas aktyviųjų ir pasyviųjų grandinės šakų ar elementų prijungimas, atjungimas bei perjungimas, kuriems įvykus pasikeičia grandinės parametrai ar schema.Tą momentą, kai įvyksta komutacija, laikome pereinamojo proceso pradžia, t.y. komutaciją žymime t0. Tuomet laiko momentą prieš komutaciją žymime t-0, o laiko momentą tuoj po komutacijos – t +0.
Elektros grandinei komutacijos momentu galioja I ir II komutacijos dėsniai. Laikoma, kad elektros grandinės elementai L ir C pastovūs.
I komutacijos dėsnis. Srovė induktyvume ir srovės sukurtas magnetinis srautas tuoj po komutacijos išlieka tokie pat kokie buvo prieš komutaciją.
II komutacijos dėsnis. Įtampa talpoje ir sukauptas elektros krūvis talpoje tuoj po komutacijos išlieka tokie pat kokie buvo prieš komutaciją.
Srovės induktyvume iL ir įtampos talpoje uc reikšmes momentu t0 vadiname nepriklausomomis pradinėmis sąlygomis. Kitų srovių ir įtampų taip pat jų išvestinių reikšmes tuoj po komutacijos vadiname priklausomomis pradinėmis sąlygomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Dydis150.24 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pereinamuju procesu skaiciavimas tiesinese elektros grandinese (4) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Savickienė
Pasidalink su draugais