Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Pereinamųjų procesų elektros grandinėse analizė

Pereinamųjų procesų elektros grandinėse analizė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Grandinių teorijos 5 kursinis darbas. Įvadas. Uždavinio sprendimas klasikiniu metodu. Uždavinio sprendimas operaciniu metodu. Išvados.

Ištrauka

Kaip žinome, pereinamuoju procesu vadinamas reiškinys, kurio metu elektrinė grandinė pereina iš vieno stacionarinio režimo į kitą. Kai kuriais atvejais pereinamasis procesas yra normalus grandinės darbo režimas. Taip veikia relaksaciniai generatoriai, elektriniai filtrai, impulsinės lempos, skaičiavimo technikos loginiai elementai.
Pereinamojo proceso metu sistema per tam tikrą laiką pereina iš vieno nusistovėjusio režimo į kitą nusistovėjusį režimą, dažniausiai asimptotiškai. Pereinamųjų procesų metu, ypač jų pradžioje, sistemos parametrai gali smarkiai viršyti nusistovėjusio režimo parametrus. Pereinamasis procesas gali tapti variniu grandinės režimu, kurio metu srovė ar įtampa gali būti didesnė, negu buvusio ar būsimo stacionarinio režimo. Į tai yra atsižvelgiama konstruojant technikos įrenginius.
Realūs procesai elektrinėse grandinėse trunka nuo kelių sekundžių iki dešimtųjų ar šimtųjų sekundės dalių. Didelių dažnių technikoje jų trukmė matuojama nanosekundėmis (1ns10-9 s). Kartais nuo pereinamojo proceso trukmės labai daug kas priklauso: pavyzdžiui, kuo mažesnė pereinamųjų procesų trukmė ESM loginiuose elementuose, tuo didesnė atliekamų skaičiavimų sparta.
Praktikoje pereinamiesiems procesams sudėtingose grandinėse tirti sudaromi tiriamųjų objektų elektriniai modeliai, kuriuos tirti dažnai lengviau ir pigiau, negu originalą.
Reikia pastebėti, kad pereinamieji procesai būdingi ir kitoms fizikinėms sistemoms, pvz. : mechaninėms, šiluminėms, hidraulinėms ir kt. Mechaninėje sistemoje pereinamieji procesai kyla, kintant greičiui, šiluminėje – temperatūrai, o elektrinėje – išjungiant, įjungiant ar perjungiant elektrines grandines.
Darbo tikslas - apskaičiuoti ir nubraižyti tiriamos grandinės įtampų ir srovių laikines charakteristikas.

Pagal studijų knygelės numerio tris skaitmenis pasirenkama analizuojamoji schema (1 pav.) apskaičiuojami jos elementų parametrai. Penktasis bilieto skaitmuo reiškia nagrinėjamą grandinės schemą, šiuo atvėju tai bus 1 numeriu pažymėta grandinės schema. Iš devintojo varianto kodas 91234, kuris apibūdina schemos elementų parametrus, randame grandinės elementų parametrus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis297.24 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pereinamuju procesu elektros grandinese analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. A. Lukoševičius
Pasidalink su draugais