Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Pereinamųjų procesų skaičiavimas (2)

Pereinamųjų procesų skaičiavimas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Užduotis. Uždavinio sprendimas klasikiniu metodu. Lygtys pagal komutacijos dėsnius. Nusistovėjusios vertės. Pradinės nepriklausomos sąlygos. Pradinės priklausomos sąlygos. Būdingoji lygtis. Integravimo pastoviųjų radimas. Patikrinimas. Atsakymas. Uždavinio sprendimas operaciniu metodu. Pradinės sąlygos. Ekvivalentinė operacinė schema. Kontūro srovių lygčių sistema. Determinantų skaičiavimas. Srovių ir įtampų vaizdai. Atvirkštinė Laplaso transformacija. Išvados. Grafinė dalis. Priedai (1).

Ištrauka

Pereinamieji procesai arba vyksmai, tai tokie elektromagnetiniai reiškiniai, kurių metu elektrinė grandinė pereina iš vieno nusistovėjusio režimo į kitą.
Nusistovėjusiu režimu vadinamas elektros grandinės darbo režimas, kai srovė ir įtampa laikui bėgant nekinta (taip būna nuolatinės srovės grandinėse), arba yra periodinės laiko funkcijos: sinusinės srovės ir įtampos su pastovia amplitude ir dažnumu (kintamosios srovės grandinėse).
Pereinamieji (nestacionarūs) procesai vyksta elektros grandinėje, įjungiant arba išjungiant maitinimo šaltinį, taip pat keičiant grandinės schemą – įjungiant arba atjungiant jos elementus: rites, varžas, kondensatorius.
Elektrinėse grandinėse yra aktyvieji ir reaktyvieji imtuvai. Aktyviuosiuose energija ne kaupiama, o negrįžtamai paverčiama kitos rūšies energija. Todėl galima teigti, kad aktyviuosiuose elementuose pereinamieji procesai nevyksta (srovė atsiranda ir išnyksta šuoliu per laiką t = 0). Reaktyviuosiuose imtuvuose (kondensatoriuose ir ritėse) elektros energija yra kaupiama jų elektriniame ar magnetiniame lauke arba gražinama šaltiniui. Pakisti šuoliu per laiką t = 0 energija galėtų tik tokioje ritėje ar kondensatoriuje, kurių galia ir yra be galo didelė. Taip būti negali, todėl ilgesni ar trumpesni pereinamieji procesai ritėse ir kondensatoriuose yra neišvengiami.
Kai kuriais atvejais pereinamasis procesas yra normalus grandinės darbo režimas. Taip veikia relaksaciniai generatoriai, elektriniai filtrai, impulsiniai suvirinimo įrenginiai, impulsinės lempos, skaičiavimo technikos loginiai elementai ir t.t. Iš antros pusės, pereinamasis procesas gali tapti avariniu grandinės režimu, kurio metu srovė arba įtampa gali būti didesnė, negu buvusio arba būsimo nusistovėjusio režimo.
Pereinamieji procesai atsiranda elektros grandinėje įvykus komutacijai.
Komutacija – tai aktyviųjų ar pasyviųjų grandinės šakų ar elementų prijungimas, atjungimas bei perjungimas, kuriems įvykus pasikeičia grandinės parametrai ar schema.
Tą momentą, kai įvyksta komutacija, laikome pereinamojo proceso pradžia, t.y. komutacijos momentu t = 0. Tuomet laiko momentą prieš pat komutaciją žymime t = -0, o laiko momentą tuoj pat po komutacijos - t = +0.
Elektros grandinei komutacijos momentu galioja I ir II komutacijos dėsniai. Laikoma, kad elektros grandinės elementai L ir C pastovūs:
I komutacijos dėsnis. Srovė induktyvume ir srovės sukurtas magnetinis srautas tuoj po komutacijos išlieka tokie pat kokie buvo prieš komutaciją:
II komutacijos dėsnis. Įtampa talpoje ir sukauptas elektros krūvis talpoje tuoj po komutacijos išlieka tokie pat kokie buvo prieš komutaciją:
Pereinamojo proceso baigties sąlygomis paprastai vadinama elektrinių dydžių nusistovėjusios vertės, kurios pasiekiamos pasibaigus pereinamajam procesui, t.y. po be galo ilgo laiko, nes teoriškai kiekvienas pereinamasis procesas trunka be galo ilgai. Praktiškai laikoma, kad pereinamasis procesas baigiasi, kai baigties sąlygos pasiekiamos pakankamu tikslumu. Nors, pereinamieji procesai paprastai trunka dešimtąsias arba šimtąsias sekundės dalis, tačiau srovių ir įtampų kitimo net per tokį trumpą laiką procesus labai svarbu žinoti, nes tų procesų metu srovės ir įtampos gali smarkiai padidėti ir pasidaryti pavojingos elektros įrenginiams.
Studijuoti pereinamuosius procesus silpnų srovių įrenginiuose radiotechnikoje, elektronikoje, automatikoje svarbu, kad būtų galima įvertinti tuos pokyčius, kuriuos įgauna signalai šių procesų metu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Dydis125.8 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pereinamuju procesu skaiciavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais