Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Pereinamųjų procesų skaičiavimas

Pereinamųjų procesų skaičiavimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Uždavinio duomenys. Variantas: 37. Uždavinio sprendimas klasikiniu metodu. Uždavinio sprendimas operaciniu metodu. Rezultatų tikrinimas. Rezultatų palyginimas. Pereinamųjų procesų grafikai. Išvados.

Ištrauka

Pereinamasis procesas vadinamas toks elektromagnetinis procesas, kuris vyksta elektros grandinėje kol pereinama nuo vieno nusistovėjusio režimo prie kito. Tai įvyksta, kai šuoliu pakinta grandinės struktūra, jos elementų parametrai, taip pat kai prijungiami ir atjungiami šaltiniai. Tačiau pereinamieji procesai galimi tik tokiose grandinėse, kuriose yra reaktyviųjų elementų.
Pereinamųjų procesų analizės tikslas yra nustatyti tiesinės elektros grandinės srovių ir įtampų momentines reikšmes per laiko tarpą nuo pereinamojo proceso pradžios (t = 0), tai yra nuo to momento, kai vienas nusistovėjęs režimas staiga pakinta, iki tada, kai nusistovės kitas režimas. Analizė atliekama sprendžiant tiesinių diferencialinių lygčių sistemą, sudaryta pagal žinomus grandinių skaičiavimo metodus, kai t > 0.
Pereinamieji procesai tiesinėse elektros grandinėse gali būti nagrinėjami įvairiais būdais: klasikinių, operaciniu, dažniniu, būsenos kintamųjų ir kt.
Šiame darbe pereinamieji procesai tiesinėje elektros grandinėje bus nagrinėjami klasikiniu ir operaciniu metodais.
Elektros grandinės režimą, kai įtampa ir srovė laikui bėgant nekinta (nuolatinės srovės grandinė) arba yra periodinės laiko funkcijos (kintamosios srovės grandinės), vadinamas nusistovėjusiu.
Pereinamuoju procesu vadinamas toks elektromagnetinis procesas, kuris vyksta elektros grandinėje kol pereinama nuo vieno nusistovėjusio režimo prie kito. Tai įvyksta, kai šuoliu pakinta grandinės struktūra, jos elementų parametrai, taip pat kai prijungiami ar atjungiami šaltiniai. Tačiau pereinamieji procesai galimi tik tokiose grandinėse, kuriose yra reaktyviųjų elementų.
Pereinamųjų procesų analizės tikslas yra nustatyti tiesinės elektros grandinės srovių ir įtampų momentines reikšmes per laiko tarpą nuo pereinamojo proceso pradžios ( ), tai yra nuo to momento, kai vienas nusistovėjęs režimas staiga pakinta iki tada, kai nusistovės kitas režimas. Analizė atliekama sprendžiant tiesinių diferencialinių lygčių sistemą, sudarytą pagal žinomus grandinių skaičiavimų metodus, kai ( ).
Pereinamieji procesai tiesinėse elektros grandinėse gali būti nagrinėjami įvairiais metodais: klasikiniu, operaciniu, dažniniu, būsenos kintamųjų ir kt. Metodas pasirenkamas atsižvelgiant į nagrinėjamos grandinės sudėtingumą, poveikio į grandinę pobūdį, taip pat į pereinamųjų procesų analizės tikslą įvairiose technikos srityse.
Komutacijos dėsniai. Pereinamieji procesai atsiranda grandinėje įvykus komutacijai. Komutacija vadinamas aktyviųjų ir pasyviųjų grandinės šakų ar elementų prijungimas, atjungimas bei perjungimas, kuriems įvykus pasikeičia grandinės parametrai ir schema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Dydis270.02 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pereinamuju procesu skaiciavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Zita Savickienė
Pasidalink su draugais