Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Buitinių vartotojų energijos rūšies pakeitimo techninės ir ekonominės sąlygos

Buitinių vartotojų energijos rūšies pakeitimo techninės ir ekonominės sąlygos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Įvadas. Energetinės sistemos plėtros perspektyvos. Vietiniai ir atsinaujinantys energijos šaltiniai bei jų panaudojimas. Energijos vartojimo efektyvumo didinimas. Tiriamojo rajono aprašymas. Metinis elektros energijos poreikis ir išlaidos. Patalpų šildymas elektros energija. Vandens šildymas elektros energija. Elektros tinklo rekonstrukcija. Gyvenamojo namo elektros instaliacija. 0,4 kV skirstomasis elektros tinklas. Pastotės Pg-410 linijos L-100 rekonstrukcija. Pastotės Pg-410 linijos L-200 rekonstrukcija. Pastotės Pg-410 linijos L-300 rekonstrukcija. Pastotės Pg-410 linijos L-400 rekonstrukcija. Pastotės Pg-410 linijos L-500 (L-200 201 atšakos) rekonstrukcija. 10/0,4 kV transformatorinė pastotė. 10 kV elektros tinklas. Elektros tinklo rekonstrukcijos ekonominis įvertinimas. Kitų energijos rūšių panaudojimo įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Žmonijos vystymasis tiesiogiai priklauso nuo "įsisavinamos" energijos kiekio, vystantis civilizacijai žmogaus inicijuojamų konversijų kiekis ir apimtys pastoviai auga. Pastaraisiais dešimtmečiais šis energijos suvartojimo kiekis ypatingai sparčiai išaugo, tuo pačiu išaugo ir nepageidaujamos žalingos pasekmės. Todėl svarbu ne tik naudingos energijos išgavimo kiekis, bet ir jos panaudojimo efektyvumas, tai ypač aktualu dėl smarkiai mažėjančios išgaunamos naftos kiekio, nes tai yra pirminis energijos šaltinis, kurios naudingąją energiją naudojamės daugelyje energetinių sričių.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, staigias politines permainas sekė ypač dideli, labai sudėtingi, daugeliu atveju neprognozuoti visų šalies ūkio šakų, tarp jų ir energetikos, pokyčiai. Labai staigus pirminių energijos išteklių pabrangimas ir buvusių rinkų Rytuose praradimas be kitų veiksnių lėmė gilų nuosmukį pramonėje bei žemės ūkyje. Žymiai sumažėjo energijos poreikiai ir jos gamyba. Lietuva turi labai didelį elektros energijos neišnaudotą potencialą.
Apsirūpinti energija - vienas iš svarbiausią šiuolaikinės visuomenės rūpesčių. Nuolat didėjant energijos poreikiui, tas rūpestis įgauna naują bruožą - būtinybę apsirūpinti energija taip, kad tai nebūtų pražūtinga aplinkai.
Didėjant aplinkosaugos problemoms bei brangstant naftai tampa aktuali alternatyviųjų energijos šaltinių panaudojimo galimybė, o visų pirmiausiai tai turėtų būti atsinaujinantieji energijos šaltiniai. Taip pat atsižvelgiant į tai, kad kuro atvežimas į Lietuvą susiduria su vis didesnėmis politinio ir ekonominio pobūdžio problemomis, ūkio vadovai energetikus ragina vis daugiau dėmesio skirti vietinių ir atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui. Šiuo metu ypač akcentuojamas alternatyvių arba atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo aktualumas. Todėl svarbu rasti jų pritaikymą mūsų buityje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos diplominis darbas
KategorijaElektronika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Dydis4.65 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buitiniu vartotoju energijos rusies pakeitimo technines ir ekonomines salygos_magistras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais