Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Rajoninio tinklo hidroakumuliacinė 400 MW elektrinė, jos relinė apsauga ir automatika

Rajoninio tinklo hidroakumuliacinė 400 MW elektrinė, jos relinė apsauga ir automatika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273
Aprašymas

Duomenys projektui. Įvadas. Techniniai ir finansiniai rodikliai. Hidroakumuliacinės elektrinės skaičiavimas. Technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinių režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai - ekonominiai skaičiavimai. Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimo skaičiuojamosios sąlygos. Elektrinių savosios reikmės ir elektrinės valdymas. Energijos gamybos kaštai ir sąmatinės vertės nustatymas. Elektros tinklo skaičiavimas. Elektros tinklo schemos. Tinklo vardinės įtampos. Pastočių pagrindinių įrenginių parinkimas ir galios bei įtampos nuostolių apskaičiavimas transformatoriuose. Apytikslis galių srautų pasiskirstymas suprojektuotuose tinkluose. Linijų laidų parinkimas. Galios ir energijos nuostoliai oro linijose ir transformatoriuose. Pastotės įtampos reguliavimas maksimaliu ir minimaliu darbo režimais. Tinklo atstojamoji schema. Relinės apsaugos ir automatikos skaičiavimas. Elektrinės schemos elementų apsaugų principų parinkimas ir išdėstymas. Bloko gedimai ir nenormalūs režimai (generatoriaus ir transformatoriaus). Bloko apsaugų parinkimas ir skaičiavimas. Reguliatorių parinkimas. Agregatų paleidimo automatizavimas. Apsaugos ir automatikos panaudojimo ekonominis pagrindimas. Pagrindinių elektros įrenginių specifikacija. Išvados.

Ištrauka

Svarbią vietą šiuolaikinėje energetikoje užima hidroakumuliacinės elektrinės (HAE). Jos paskirtis - greitas sistemos rezervas, energetikos sistemos paros apkrovimo netolygumų reguliavimas, patikimumo padidinimas ir pan. Hidroakumuliacinė elektrinė naudoja dirbtinių vandens telkinių, esančių skirtinguose geografiniuose aukščiuose, hidroresursus.
Elektrinių ir pastočių kurso elektrinės dalies kursinio projekto išeities duomenis sudaro elektrinės tipas, galia, darbo rėžimų grafikai ir parametrai, elektros sistemos bei vartotojų duomenys, taip pat vartotojo apkrovos grafikas. Šiame projekte sudaromi elektrinės struktūrinių schemų variantai iš kurių atlikus techninius - ekonominius skaičiavimus pasirenkamas optimaliausias. Taip pat nagrinėjamas savųjų reikmių įrenginių maitinimas, sprendžiama elektrinės prijungimo prie sistemos problema. Šiame projekte yra nagrinėjama hidroakumuliacinė elektrinė (HAE), kaip žinome šios elektrinės generatoriai gali dirbti ne tik kaip generatoriai ar varikliai, bet ir kaip sinchroniniai kompensatoriai. Ši jų savybė išnaudojama apkrovos grafikui išlyginti max. apkrovų režimo metu. Šios elektrinės darbo principas yra gana nesudėtingas. Yra du vandens baseinai kurių vienas turi būti pakilęs pirmojo atžvilgių, vandens lygių skirtumas turi sudaryti apie šimtą metrų, aišku jei yra daugiau tai tuo tik geriau. Dienos metu kada yra galios trukumas elektrinė dirba generatoriaus režimo, o naktį kada yra galios perteklius - variklio režimu.
Rajoninio elektros tinklo projekto išeities duomenis sudarė, rajoninės pastotės ir vartotojų koordinatės, vartotojų maksimalios bei minimalios apkrovos, bei vartotojų maksimalių apkrovų laikai. Buvo sudarytos dvi tinklo schemų alternatyvos, parinkta tinklo įtampa. Pagal vartotojų apkrovas bei jų kategorijas parinkti transformatoriai bei jų skaičius pastotėje. Pagal galios srautus tekančius linijomis, atsižvelgus į vartotojų kategorijas parinkti laidininkai. Atlikus finansinį tinklo alternatyvų palyginimą, parinkta pigesnė alternatyva. Programinio paketo pagalba šiai schemai apskaičiuota maksimalus, minimalus bei avarinis ( įvykus gedimui kurioje tai linijoje ir ją atjungus). Parinktos transformatorių atšakos. Pateikti techniniai - finansiniai projekto rodikliai, įrenginių klasifikacija bei suprojektuoto tinklo elektrinės schemos brėžinys.
Šiame baigiamajame projekte pateiksiu tik pagrindinius skaičiavimus ir išrinktas geresnes alternatyvas iš anksčiau minėtų darbų. Dar papildomai pateiksiu relinių apsaugų ir automatikos skaičiavimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos diplominis darbas
KategorijaElektronika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis71 puslapis 
Dydis678.47 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rajoninio tinklo hidroakumuliacine [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Diplominiai darbai
  • 71 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • doc. A.Degutis
Pasidalink su draugais