Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Skaitmeninės grandinės sumatorius-atėmiklis (2)

Skaitmeninės grandinės sumatorius-atėmiklis (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Šiame kursiniame darbe aprašiau ir pristačiau keturių bitų sumatorių — atėmiklį, jo kiekvienos pakopos modeliavimo rezultatus su veikimo aprašymu. Užduoties analizė. Sandaros schema. Elektros - principinės schemos modeliavimo rezultatai. Skaitiklio modeliavimas. Skaitiklio ir registro modeliavimas. Skaitiklio, registro ir XOR modeliavimas. Skaitiklio registro XOR sumatoriaus modeliavimas. Informacija apie panaudotus skaitmeninius integrinius grandynus. Skaitiklis. Registrai. XOR elementai. Sumatorius. Elektros principinė schema ir jos aprašymas. Išvados.

Ištrauka

Dvejetainis sumatorius tai skaitmeninis įtaisas skirtas dvejetainių skaičių aritmetinei sudėčiai. Taip pat, dažnai šie įtaisai gali atlikti ir kitas operacijas, tokias kaip atimties, daugybos, ar dalybos. Kursinio darbo tikslas sumodeliuoti dvejetaini keturių bitų sumatorių — atėmiklį Multisim aplinkoje, o gautus rezultatus pateikti MS Word formate.
Šiame kursiniame darbe aprašiau ir pristačiau keturių bitų sumatorių — atėmiklį, jo kiekvienos pakopos modeliavimo rezultatus su veikimo aprašymu.
Darbas susideda iš šių punktų:

• Sandaros schemos sudarymas
• Elektros principinės schemos modeliavimas
o Skaitiklio modeliavimas
o Skaitiklio ir registro modeliavimas
o Skaitiklio, registro ir XOR modeliavimas
o Skaitiklio, registro, XOR, sumatoriaus modeliavimas
• Panaudotų skaitmeninių grandynų informacija
• Elektros principinė schema ir jos aprašymas

Trumpas schemos aptarimas
Visą schemą sudaro A ir B skaitmenų formavimo modulis, jame skaičius suformuojamas S1 mygtuku. Jame suformuotas skaičius yra įrašomas į A arba B modulį kur jis užfiksuojamas perjunginėjant jungiklius S2 ir S3. Atitinkamai A jungiklis skaičių įrašo į A modulį, o B mygtukas skaičių įrašo į B modulį. Įrašyti skaičiai A ir B moduliuose yra sumuojami arba iš skaičiaus A yra atimamas skaičius B, sudėties ar atimties režimą nustatom perjungimo mygtuku S4. Galutinis rezultatas gaunamas dviejuose indikatoriuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Dydis78.15 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skaitmenines grandines sumatorius atemiklis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. Klimavičius
Pasidalink su draugais