Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Radijo sistemos ir aparatūra (5)

Radijo sistemos ir aparatūra (5)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Anotacija lietuvių ir anglų kalbomis. Įvadas. Darbo tikslai. Projekte naudotų informacijos šaltinių apžvalga. Parengtinis imtuvo skaičiavimas ir sandaros schemos sudarymas. Radijo dažnio trakto selektyviosios sistemos parametrų skaičiavimas. Tarpinio dažnio trakto selektyviosios sistemos parinkimas. Imtuvo aukšto dažnio trakto pakopų skaičiaus nustatymas. Automatinis stiprinimo reguliavimo (ASR) schemos parinkimas. Garsinio dažnio trakto schemos su integriniais grandynais parinkimas ir pagrindimas. Imtuvo sandaros schemos sudarymas. Imtuvo pakopų schemų parinkimas ir principinės schemos sudarymas. Elektrinės schemos pakopų skaičiavimas. Įėjimo grandinės skaičiavimas. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Grafinė dalis.

Ištrauka

Radiotechnika sprendžia radiofonijos, radijo ryšio, televizijos, radionavigacijos, bei ryšių sistemų klausimus. Nuolat atsirandant naujoms technologijoms ši technika tampa vis tobulesnė, gaminama vis mažesnių gabaritų bei geresnių parametrų ir charakteristikų. Be to, radiotechnika dar plačiai pritaikoma pramonėje, įvairiose mokslo šakose, matavimų technikoje, bei medicinoje.
Kad būtų galima perduoti naudingus signalus per atstumą be laidų, siunčiamajame įrenginyje juos reikia moduliuoti. Moduliacija vadinamas toks procesas, kai informacijos signalai veikia aukšto dažnio virpesius ir pakeičia jų amplitudę, dažnį arba fazę. Aukšto dažnio moduliuotus virpesius spinduliuoja siųstuvo antena elektromagnetinėmis bangomis, kurios sklinda erdvėje šviesos greičiu. Priėmimo vietoje elektromagnetinių bangų energija patenka į imtuvo anteną, o šios į radijo imtuvo įėjimą. Radijo imtuve iš priimto aukšto dažnio moduliuoto signalo detektuojant išskiriamas informacinis signalas, jis sustiprinamas ir perduodamas į galinį aparatą. Radijo imtuvai turi sugebėti priimti palyginti silpnus signalus. Jie naudojami radijo ryšiui, radijo navigacijai, radijo valdymui ir taip toliau. Šiuo metu mes sėkmingai išnaudojame visus elektronikoje padarytus išradimus.Šis kursinis darbas yra skirtas tam, kad galima būtų susipažinti su radijo imtuvų skaičiavimo pagrindais. Pagrindinė šio kursinio darbo prasmė - išmokti suprojektuoti ir pagaminti radijo imtuvą pagal užduotus parametrus.
Šiame kursiniam darbe aš naudojausi šiais informacijos šaltiniais: 1982.L.Mickunienės ,,Radijo imtuvų kursinio projektavimo ir skaičiavimo metodika".Jų tikslas padėti kursinio projektavimo metu pagrįstai parinkti ir apskaičiuoti modulioutusios amplitudės imtuvo schemą arba jos dalį, pritaikant šiuolaikinės radioelektronikos pasiekimus.
Šiuose leidiniuose pateikti nurodymai visiems imtuvo projektavimo etapams, tai yra parengtiniam ir galutiniam imtuvo ir jo pakopų bei grandinių skaičiavimui su plačiai naudojamų schemų skaičiavimo pavyzdžiais.Čia taip pat yra rekomendacijų, kaip pasirinkti projektuojamam imtuvui tranzistorius ir integrinius grandinus. Bet buvo labai sunku susigaudyti kas kur, nes nera viskas visiškai aiškiai parasyta, pavyzdžiui-ADS pakopų ksaičiaus nustatyme neraaiškiai yvardinta kaip tas skaičius randamas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis216.25 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Radijo sistemos ir aparatura (5) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais