Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Elektrinių elektrinės dalys

Elektrinių elektrinės dalys

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Techniniai ir finansiniai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinių režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai - ekonominiai skaičiavimai (variantų palyginimas). Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimas. Aparatų ir laidininkų parinkimo skaičiuojamosios sąlygos. Elektrinių savosios reikmės. Elektrinių valdymas. Pagrindinių elektros įrenginių specifikacija. Grafinės medžiagos išvardinimas. Pagrindinė elektrinių sujungimo schema. Skirstyklos narvelio planas ir pjūvis.

Ištrauka

Apsirūpinimas elektros energija yra vienas iš svarbiausių žmonijos rūpesčių ir poreikių. Paprastai nuo suvartoto elektros energijos kiekio priklauso šalies išsivystymo lygis.Elektros energijos poreikiai pasaulyje nuolat didėja, elektros naudojimas pasižymi paprastumu ir universalumu. Be to, nuo elektros energijos ūkio priklauso kitų ūkio šakų vystymasis.
Lietuvoje hidroelektrinių statybai geriausiai tinka Nemuno ir Neries upės. Jos pakankamai sraunios ir didelės. Hidroelektrinės padeda išvengti potvynių lietingu metų laiku arba po žiemos atlydžių, kai susikaupęs ledas ištirpsta viršutiniam baseine. O žemutiniame bjefe susidaro neužšąlančios properšos ir sumažėja ledu kamščių upės vagoje. Beto HE patogios ir tuo, kad neturi kenksmingų gamybos atliekų.
Paros metu labai svyruoja elektros nenergijos pareikalavimas, susidaro labai staigūs galingumo poreikis. Paprastose šiluminėse elektrinėse sudėtinga per keliolika minučių paleist stambius agregatus, todel čia pranašesnės hidroelektrinės. Atsižvelgiant į ekonominius klausimus, nustatyta jog HE eksplotacija beveik nekainuoja, o elektros energijos savikaina apytiksliai 10 kartų mažesnė nei kitų elektrinių. Pagrindinės išlaidos- tai kapitaliniai įdėjimai į projektą ir gamybai reikalingos investicijos.
Augant pramonei, dideja vartotojų skaičius, bei energijos poreikis. Energetinių sistemų projektavimas labai svarbus šalies ūkiui, projektuojant energetines sitemas siekiama užtikrinti kuo efektyvesnį, patikimesnį, kokybiškesnį elektros energijos perdavimą, optimaliai išdėstant objektus. Atkūrus nepriklausomybę , Lietuva tapo nepriklausoma valstybė, tačiau paveldėtas energetikos ūkis nėra savarankiškas, o atskira buvusios TSRS regiono dalis. Elektros ūkis sujungtas galingomis elektros perdavimo linijomis su Rusija savo šalies vartotojams negali garantuoti patikimo aprūpinimo elektros energija. Rusija reguliuoja ir bendrą mūsų sistemos dažnį.
Šalis su tokiu elektros ūkiu nelabai pageidaujama Europos Sąjungoje. Dar viena šių dienų problema yra Ignalinos AE uždarymo klausimas. Europa primygtinai reikalauja uždaryti Ignalinos AE, siekiant narystės Europos Sąjungoje. Tačiau būtent ši elektrinė yra Lietuvos energetinių poreikių užtikrinimas ir nepriklausomybės šioje srityje garantas. Tolimesnės Lietuvos energetinės sistemos vystymo gairės yra racionalus elektros vartojimas ir naujų alternatyvių energijos šaltinių paieška ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Dydis380.82 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektriniu elektrines dalys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. R. Deksnys
Pasidalink su draugais