Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Uždegimo sistema (2)

Uždegimo sistema (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Uždegimo sistema. Uždegimo sistemų tipai. Baterinė uždegimo sistema. Magnetinė uždegimo sistema. Elektroninės uždegimo sistemos. Tranzistorinė uždegimo sistema. Elektroninės bekontaktės uždegimo sistemos. Mikroprocesorinė uždegimo sistema. Kondensorinė uždegimo sistema. Išvados.

Ištrauka

2002 metais sukako lygiai 100 metų jubiliejus vienam iš išradimų, kurį pats Karlas Benzas pavadino "problemų problemos" sprendimu. 1902 metų pradžioje vokiečių firma "Robert Bosch" užpatentavo uždegimo žvakę ir magnetinę uždegimo sistemą, tai leido supaprastinti pačios uždegimo sistemos konstrukciją, sumažinti automobilių gamybos kainą ir tokiu būdu automobilis tapo prieinamas vis platesniems visuomenės sluoksniams.
Aišku, tuometinė žvakė skiriasi nuo šiuolaikinės, tačiau pats principas ir konstrukcija išliko nepakitę per visą šimtmetį.
Tačiau uždegimo žvakės istorija ilgesnė nei paties automobilio. Pirmąją uždegimo žvakę sukūrė prancūzas Lenoiras 1860m. ir užpatentavo savo dujiniam, nekompresiniam varikliui. Aukštą įtampa žvakės gaudavo per ryte iš akumuliatoriaus, ir ši sistema buvo kur kas modernesnė už vėlesnes.
Nauji laikai uždegimo sistemų konstravime prasidėjo tik praeitame šimtmetyje, kai Gotliebas Honoldas išrado uždegimo sistemą su magnetiniu pertraukikliu. Įtampa žvakė gaudavo tik iš generatoriaus. Akumuliatorius europietiškuose automobiliuose imtas naudoti tik antrajame šio amžiaus dešimtmetyje.
Pirmosios uždegimo sistemos buvo induktyvinės. Šiuo metu automobiliuose dar naudojama 1908m. Keteringo sukurta uždegimo sistema. Techniškai sprendimas buvo toks geras, kad iki šiol liko nepakeistas. Ji dar vadinama baterine, klasikine uždegimo sistema arba tiesiog bateriniu uždegimu.
Automobilizacijai plečiantis, didėjo uždegimo sistemas gaminančių firmų skaičius. 1912m. patentą gavo 29metų vokietis Albertas Ruperechtas, netrukus įkūręs firmą "Beru". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis5.18 MB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzdegimo sistema (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • L .Zubavičius
Pasidalink su draugais