Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Garsinio dažnio stiprintuvas (3)

Garsinio dažnio stiprintuvas (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslai ir užduoties analizė. Sandaros schemos sudarymas. Pakopų schemų parinkimas, pagrindimas ir principinės schemos sudarymas. Elektrinės schemos pakopų skaičiavimas. Galinė pakopa. Emiterinio kartotuvo pakopa. Operacinio stiprintuvo pakopa. Prietaiso veikimo modeliavimas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (1 psl.)

Ištrauka

Stiprintuvas, tai toks analoginis įtaisas kuris sustiprina: įtampą, galią, srovę, bet nepakeičia signalo (neskaitant iškraipymų). Signalo stiprinimas vyksta dėka maitinimo šaltinio energijos. Maitinimo šaltinio energijos srautas nukreiptas į apkrovą. Pagrindinis stiprinimo elementas yra stiprinimo, kurio pagalba valdomas šis energijos srautas. Kiekviena norima signalą perduoti ar jį kažkaip panaudoti dažniausia reikia sustiprinti. Tam ir naudojama stiprintuvai.
Stiprintuvai plačiai naudojami visur. Nuo paprasčiausio namų apyvokos prietaiso iki galingo siųstuvo. Sritis kurio nagrinėsiu, tai galios garsinio dažnio stiprintuvai. Garsinio dažnio stiprintuvas-(GDS) stiprina elektroninius virpesius, kurių dažnis yra nuo 20 iki 20 000 Hz. Pirmuosiuose galios GDS buvo naudojamos elektroninės lempos. Vėliau buvo naudojama tranzistoriai, ir perversmas buvo integrinės mikroschemos. Bet pagal parametrus ir garso atkūrimą vis dar naudojamos elektroninės lempos.
Tranzistoriniai galios GDS dabar naudojami plačiausiai. Jų išėjimo galia siekia nuo dalių vato iki šimtų vatų. Tačiau pastaruoju metu juos pakeičia specializuoti integriniai grandynai (šių schemos paprastesnės nors galingumai ir nėra labai dideli).
Stiprintuvai dar skirstomi pagal: leistinąjį netiesinių iškraipymų koeficientą, darbo dažnių diapazoną, paskirtį ir kitokius požymius, kurie paprastai nenulemia schemos struktūros ir tėra kiekybinio pobūdžio rodikliai.
Svarbiausios stiprintuvų savybės:
• Jautrumas. Šiuolaikiniai silpnų signalų stiprintuvai reaguoja į 10-17 A sroves ir 10-10 V įtampas.
• Mažas inertiškumas. Greitaveikių elektroninių stiprintuvų reakcijos laikas — vos 10-10 s. Kitokių, elektroninių, įtaisų reakcijos laikas yra gerokai ilgesnis.
• Lengvai keičiami parametrai ir charakteristikos. Tam dažnai pakanka pakeisti vieną ar kelis stiprintuvo elementus.
• Maži matmenys ir palyginti nedidelė kaina. Šiuolaikiniai integriniai stiprintuvai, kurių stiprinimo koeficientas siekia šimtus tūkstančių ir daugiau, tėra kelių mm3 tūrio, o jų kaina maždaug prilygsta atskirame korpuse sumontuoto tranzistoriaus kainai.
Pagrindiniai rodikliai, apibūdinantys GDS darbą:
• Stiprinimo koeficientas
• Vardinę išėjimo galia
• Dažnių diapazoną, arba praleidžiamųjų dažnių juosta
• Naudingumo koeficientas
• Stiprintuvo sukeliami iškraipymai
Mano pasirinktas nagrinėti galios GDS, tai tranzistorinis stiprintuvas su operaciniu stiprintuvu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis3.34 MB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Garsinio daznio stiprintuvas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus r. Didžiosios Kuosinės pagrindinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • V. Didikeinė
Pasidalink su draugais