Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Elektroninių stiprintuvų sudarymo ir veikimo principai. Stiprintuvų apžvalga

Elektroninių stiprintuvų sudarymo ir veikimo principai. Stiprintuvų apžvalga

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Stiprintuvo apibrėžtis, savybės ir naudojimo sritys. Stiprintuvų klasifikacija. Stiprinimo pakopos. Stiprinimo pakopų ryšiai. Nuolatinio signalo stiprintuvai. Galvaninis ryšys. Operaciniai stiprintuvai. Bendros žinios. Idealus operacinis stiprintuvas. Integralinių operacinių stiprintuvų kartos. Diferencinis stiprintuvas. Kintamojo signalo stiprintuvas. Silpno nuolatinio signalo stiprintuvas.

Ištrauka

Stiprintuvu vadinamas įtaisas, padidinantis elektrinio signalo galią, bet nepakeičiantis jo formos. Galia padidinama vartojant maitinimo šaltinio energiją. Taigi į stiprintuvą galima žiūrėti kaip į elektroninį reguliatorių, kurio įėjimo signalas valdo į apkrovą einantį maitinimo šaltinio energijos srautą.
Stiprintuvas iš esmės skiriasi nuo pasyviųjų keturpolių, pavyzdžiui transformatorių, tuo, kad pastarieji, nors ir gali padidinti signalo įtampą arba srovę, nepakeisdami jo formos, bet išėjimo galia visada būna mažesnė už įėjimo galią (dėl galios nuostolių transformatoriuje). Taigi visi stiprintuvai priklauso aktyviųjų keturpolių klasei.
Svarbiausios stiprintuvų savybės yra šios:
1) Didelis jautrumas. Šiuolaikiniai silpnų signalų stiprintuvai reaguoja į 10-17 A sroves ir 10-10 V įtampas. Visi neelektroniniai elekt¬rinių signalų stiprintuvai (elektromašininiai, dielektriniai, magnetiniai ir kt.) nereaguoja į tokius silpnus signalus. Jautriausi galvanometrai gali matuoti tik 10-12 A sroves.
2) Mažas inertiškumas. Greitaveikių elektroninių stiprintuvų reakcijos laikas - vos 10-10 s. Kitokių, neelektroninių, įtaisų reakcijos lai¬kas yra gerokai ilgesnis.
3) Lengvai keičiami parametrai ir charakteristikos. Tam dažnai pakanka pakeisti vieną ar kelis rezistorius.
4) Maži matmenys ir palyginti nedidelė kaina. Šiuolaikiniai integraliniai stiprintuvai, kurių stiprinimo koeficientas siekia šimtus tūkstančių ir daugiau, tėra kelių mm3 tūrio, o jų kaina maždaug prilygsta atskirame korpuse sumontuoto tranzistoriaus kainai.
Dėl minėtųjų savybių elektroniniai stiprintuvai ne tik nukonkuravo kitų tipų stiprintuvus, bet daug kur tapo nepakeičiami. Jie plačiai naudojami matavimo aparatūroje - elektroniniuose voltmetruose, amperimetruose, ommetruose, oscilografuose, generatoriuose ir kt., radioelektroniniuose įrenginiuose - radijo imtuvuose, siųstuvuose, televizijos aparatūroje ir kt, ryšių technikoje - telefonų stiprintuvuose, modemuose ir kt., analoginėse ir hibridinėse skaičiavimo mašinose ir kt., automatikos bei telemechanikos įtaisuose, įvairioje medicininėje aparatūroje ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Dydis22.37 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroniniu stiprintuvu sudarymo ir veikimo principai. Stiprintuvu apzvalga [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais