Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Transformatorinės pastotės projektavimas: AB "VST" Šilutės-Šilalės skyriaus

Transformatorinės pastotės projektavimas: AB "VST" Šilutės-Šilalės skyriaus

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253
Aprašymas

Įvadas. Profesinių kompetencijos, kurias siekiama pademonstruoti šiuo darbu, sąrašas. AB "VST" Šilutės-Šilalės skyriaus 10/0,4 kv transformatorinės pastotės projektavimo apžvalgos analizė. Uždarosios transformatorinės pastotės apžvalgos analizė. Uždarosios transformatorinės pastotės remonto darbų analizė. Vidutiniosios įtampos skirstomųjų įrenginių konstrukcija. Pastočių izoliatorių, saugiklių, skyriklių, jungtuvų apžvalga. Transformatorių montavimas. Apsauginis įžeminimas. 10/0,4 kV transformatorinės pastotės projektavimo ypatumai. Darbo metodikos ir priemonių aprašymas. Įmonės valdymo struktūros analizė. Transformatorinės pastotės priežiūros ir remonto darbų atlikimo tyrimas. Esamų ir laukiamų apkrovų nustatymas. Transformatorių skaičiaus ir galios skaičiavimas. Gatvių apšvietimui reikalingos elektrinės galios nustatymas. Elektros tinklų skaičiavimas. Leistinų įtampos nuostolių nustatymas projektuojamose linijose. Linijų laidų skerspjūvio nustatymas pagal leistinus įtampos nuostolius. Laidininkų skerspjūvio parinkimas pagal leistiną įšilimą. Uždaros mūrinės transformatorinės pastotės elektrinės principinės schemos analizė. Transformatorinių pastočių įrangos ir 0,4 kV linijų apsaugos aparatų parinkimas ir patikrinimas. Įžeminimo įrenginių skaičiavimas. Transformatorinės pastoties projektavimo ekonominis įvertinimas. Elektros energijos pardavimo kainos skaičiavimas. Įmonės darbų sauga ir ekologinis įvertinimas. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas. Anotacija. Le résumé.

Ištrauka

Aukštos įtampos tinkluose energija paskirsto skirstomosios pastotės, kurių pagrindinė dalis – skirstomieji įrenginiai. Juos sudaro jungiamieji aparatai, apsaugos ir matavimo prietaisai. Transformatorių pastotės transformuoja energiją, t. y. vienos įtampos kintamosios srovės energiją keičia į kitos įtampos energiją. Daugelis pastočių atlieka abu šiuos uždavinius: transformuoja ir paskirsto energiją. Tai transformatorių skirstomosios pastotės, kuriuose yra transformatorius arba transformatoriai ir įvairių įtampų skirstomieji įrenginiai. Be transformatorių ir skirstomųjų įrenginių, didesnėse pastotėse yra:
• Dispečerinė, arba patalpos su elektros spintomis, skydais, valdymo pultu, kuriame įmontuoti matavimo, valdymo, apsaugos ir signalizacijos prietaisai; dispečerinės budintysis personalas prižiūri ir valo įrenginius;
• Įvairūs pagalbiniai įrenginiai, pvz., suspausto oro įrenginiai, akumuliatorių baterija, sandėlis, buitinės patalpos ir t.t.
Mažos galios pastotės, maitinamos vidutiniosios įtampos oro linijomis, įrengiamos stulpuose. Transformatorius ir kiti aparatai įrengiami atramoje.
Didesnės pastotės, maitinamos iš vidutiniosios įtampos tinklo ir įeinančios į miestų bei pramoninių tinklų sudėtį, paprastai būna uždarosios. Tokios pastotės pastate įrengiami vidutiniosios įtampos skirstomieji įrenginiai, transformatoriai ir žemosios įtampos skirstomieji įrenginiai.
Didžiausiose pastotėse, sujungtose aukščiausios įtampos linijomis, aukščiausiosios įtampos skirstyklos įrengiamos apskritai kaip atvirosios, o transformatoriai įrengiami atvirame ore. Pastatai būtų per brangūs dėl didelių aparatų matmenų ir būtinų didelių izoliuojančių atstumų. Tokios pastotės užima pastatus, kuriuose yra dispečerinė, pagalbiniai įrenginiai ir vidutiniosios įtampos skirstomieji įrenginiai.
Darbo objektas – AB "VST" ŠILUTĖS – ŠILALĖS skyriaus 10/0,4 kV transformatorinės pastotės projektavimas.
Darbo tikslas – atlikti AB "VST" ŠILUTĖS – ŠILALĖS skyriaus 10/0.4 kV transformatorinės pastotės projektavimą.
Baigiamojo darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti informacinius šaltinius, kuriais vadovausiuos rengiant transformatorinės pastotės projektą;
2. Nustatyti esamas ir laukiamas apkrovas ir paskaičiuoti transformatorių skaičių ir galią, paskaičiuoti trumpojo jungimo proceso parametrus ir parinkti apsaugas;
3. Atlikti įžeminimo įrenginių skaičiavimą;
4. Pateikti darbų saugos ir ekologijos rekomendacijas atliekant priežiūros ir remonto darbus pastotėse. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos diplominis darbas
KategorijaElektronika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis49 puslapiai 
Dydis445.62 KB
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo Technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transformatorines pastotes projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais