Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Elektroninis galios keitiklis

Elektroninis galios keitiklis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Reversiniai keitikliai. Analitinė dalis. Elektros pavarų greičio reguliavimas keičiant maitinimo įtampą. Projektinė dalis. Projektinių sprendimų pagrindimas. Scheminiai sprendimai. Keitiklio galios elementų skaičiavimas ir parinkimas. Galios transformatoriaus parinkimas. Keitiklio galios schemos tiristorių parinkimas. Inkaro srovės pulsacijų filtravimo droselio ir išlyginančių reaktorių skaičiavimas ir parinkimas. Anodinių reaktorių skaičiavimas ir parinkimas. Tiristorių apsaugų nuo viršįtampių ir trumpojo jungimo skaičiavimas. Keitiklio informacinės elektronikos elementų parinkimas. Mikroprosesorinės sistemos elementų parinkimas. Atminties įrenginio (AĮ) elementų parinkimas. Įvedimo ir išvedimo įrenginio elementų parinkimas. Laikmačio schemos (LS) elementų parinkimas. Tiristorių valdymo schemos (TVS) elementų parinkimas. Sinchronizavimo schemos (SS) elementų parinkimas. Valdymo impulsų formavimo schemos (VIFS) elementų parinkimas. Keitiklio principinės elektrinės schemos sudarymas ir aprašymas. Keitiklio charakteristikų skaičiavimas. Išvados ir pasiūlymai. Grafinė medžiaga.

Ištrauka

Vargu ar galima šiandien rasti žmogaus veiklos sritį, kurioje nebūtų naudojama elektronika. Pastaruoju metu ypač paplito skaitmeninės elektronikos prietaisai ir įrenginiai. Tai įvairūs elektroniniai skaičiuotuvai, laikrodžiai, žaidimų automatai, apsaugos bei signalizacijos įtaisai, muzikos instrumentai ir, žinoma, kompiuteriai, robotai, įvairios diagnostikos, atpažinimo bei informacijos apdorojimo sistemos. Kartu su skaitmenine elektronika sparčiai plėtojama ir energetinė bei technologinė elektronika. Kuriami nauji ekonomiški maitinimo šaltiniai, įvairiausi keitikliai, aukštadažnės krosnys, lazeriai ir kt. Visų šių aparatų ir įrenginių elektroniniai prietaisai veikia jungiklio režimu, t. y. diskretiškai. Todėl dažnai tokios elektroninės grandinės vadinamos diskretinio veikimo elektroninėmis grandinėmis [3].
Šiuolaikinės automatinės elektros pavaros – tai sudėtingi elektrotechniniai įrenginiai, jungiantys elektros mašinų, pramoninės elektronikos, techninės kibernetikos, skaičiavimo technikos ir kitų mokslo bei technikos sričių elementus į vieningą visumą. Automatinės elektros pavaros vis plačiau naudojamos ne tik pramonėje, bet ir statyboje, transporte, laivyne, aviacijoje, žemės ūkyje ir kitur. Vis daugiau atsiranda bendrų techninių problemų, susijusių su gamybos procesų automatizavimu, technologinių mechanizmų darbo našumo didinimu, produkcijos kokybės gerinimu, gamybinių įrenginių konstrukcijos tobulinimu. Šios problemos sprendžiamos naudojant automatines elektros pavaras [1].
Šiuo metu pagrindinė priemonė verčianti judėti darbo mašinas yra elektros variklis. Tų variklių sukurta mechaninė energija plačiai naudojama visose ūkio šakose: metalo pjovimo staklių, valcavimo staklynų pavarose, naudingų iškasenų pramonėje, keleivių bei krovinių transporte, vandens ir oro tiekimo sistemose, žemės ūkyje, bandymo įtaisuose ir pan. [2].
Elektros pavaros šiuo metu sudaro stambiausių elektros energijos vartotojų grupę. Todėl labai svarbu racionaliai parinkti pavaros tipą, jos valdymo sistemos struktūrą bei elementus, kad būtų kuo geriau ir su mažiausiais energijos nuostoliais patenkintos technologinio mechanizmo ar proceso reikšmės [1].
Tobulinant automatines elektros pavaras, labai intensyviai diegiami naujausi mokslo ir technikos laimėjimai. Naujų modelių elektros pavarų automatinio valdymo sistemos įgalina supaprastinti technologinius mechanizmus, pagerinti jų konstrukciją, atsisakyti daug metalo sunaudojančių, neekonomiškų ir triukšmingą judesį perduodančių mechaninių grandžių, pailginti vykdymo įtaisų eksploatacijos trukmę, pagerinti gamybos įrenginių operatorių sąlygas [1].
Elektros pavarų panaudojimo sričių praplėtimą galima laikyti pirmąja tendencija. Pastaruoju metu, kai audringai vystosi energetika ir didėja elektros energijos gamyba, elektros pavaros taikomos ne tik pramonėje bet ir žemės ūkyje, statyboje, buityje ir pan. Mokslo ir technikos vystymasis atveria vis naujas automatinių elektros pavarų panaudojimo sritis. Sukurtos naujos pavaros atominės energetikos mechanizmams bei įtaisams, kosmoso tyrimo įrenginiams ir pan. Todėl antroji elektros pavarų vystymo tendencija apibūdinama naujomis taikymo sritimis bei pavarų tobulinimu – našumo, ekonomiškumo, darbo tikslumo, patikimumo pagerinimu, gabaritų mažinimu. Vystoma tiek pavarų jėgos dalis, tiek ir valdymo sistemos. Variklių maitinimui suprojektuoti nauji kintamosios ir nuolatinės srovės tiristoriniai keitikliai [2].
Elektros pavaras sudaro elektromechaniniai ir kibernetiniai įtaisai, suteikiantys tam tikrus darbo judesius technologiniams mechanizmams. Šiuolaikinėms elektros pavaroms dažnai tenka ir viso technologinio mechanizmo ar proceso optimizavimo funkcijos [1]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Dydis1.31 MB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroninis galios keitiklis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais