Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Elektros pavaros elektroninis galios keitiklis

Elektros pavaros elektroninis galios keitiklis

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Projektinė dalis. Projektinių sprendimų pagrindimas. Scheminiai sprendimai. Keitiklio energetinės elektronikos elementų skaičiavimas ir parinkimas. Keitiklio informacinės elektronikos elementų parinkimas. Elektroninių įrenginių charakteristikų ir parametrų skaičiavimas. Keitiklio principinės elektrinės schemos aprašymas. Išvados ir pasiūlymai. Grafinė medžiaga. Principinė elektrinė schema. Skaičiavimo rezultatų diagramos.

Ištrauka

Šiuolaikinės automatinės elektros pavaros – tai sudėtingi elektrotechniniai įrenginiai, jungiantys elektros mašinų, pramoninės elektronikos, techninės kibernetikos, skaičiavimo technikos ir kitų mokslo bei technikos sričių elementus į vieningą visumą. Automatinės elektros pavaros vis plačiau naudojamos ne tik pramonėje, bet ir statyboje, transporte, laivyne, aviacijoje, žemės ūkyje ir kitur. Vis daugiau atsiranda bendrų techninių problemų, susijusių su gamybos procesų automatizavimu, technologinių mechanizmų darbo našumo didinimu, produkcijos kokybės gerinimu, gamybinių įrenginių konstrukcijos tobulinimu. Šios problemos sprendžiamos naudojant automatines elektros pavaras [1] .
Šiuo metu pagrindinė priemonė verčianti judėti darbo mašinas yra elektros variklis. Tų variklių sukurta mechaninė energija plačiai naudojama visose ūkio šakose. Elektros pavaros šiuo metu sudaro stambiausių elektros energijos vartotojų grupę. Todėl labai svarbu racionaliai parinkti pavaros tipą, jos valdymo sistemos struktūrą bei elementus, kad būtų kuo geriau ir su mažiausiais energijos nuostoliais patenkintos technologinio mechanizmo ar proceso reikšmės [1] .
Tobulinant automatines elektros pavaras, labai intensyviai diegiami naujausi mokslo ir technikos laimėjimai. Naujų modelių elektros pavarų automatinio valdymo sistemos įgalina supaprastinti technologinius mechanizmus, pagerinti jų konstrukciją, atsisakyti daug metalo sunaudojančių, neekonomiškų ir triukšmingų judesį perduodančių mechaninių grandžių, pailginti vykdymo įtaisų eksploatacijos trukmę, pagerinti gamybos įrenginių operatorių sąlygas .
Elektros pavarų panaudojimo sričių praplėtimą galima laikyti pirmąja tendencija. Pastaruoju metu, kai audringai vystosi energetika ir didėja elektros energijos gamyba, elektros pavaros taikomos ne tik pramonėje bet ir žemės ūkyje, statyboje, buityje ir pan. Mokslo ir technikos vystymasis atveria vis naujas automatinių elektros pavarų panaudojimo sritis. Sukurtos naujos pavaros atominės energetikos mechanizmams bei įtaisams, kosmoso tyrimo įrenginiams ir pan. Todėl antroji elektros pavarų vystymo tendencija apibūdinama naujomis taikymo sritimis bei pavarų tobulinimu – našumo, ekonomiškumo, darbo tikslumo, patikimumo pagerinimu, gabaritų mažinimu. Vystoma tiek pavarų jėgos dalis, tiek ir valdymo sistemos. Variklių maitinimui suprojektuoti nauji kintamosios ir nuolatinės srovės tiristoriniai keitikliai .
Elektros pavaras sudaro elektromechaniniai ir kibernetiniai įtaisai, suteikiantys tam tikrus darbo judesius technologiniams mechanizmams. Šiuolaikinėms elektros pavaroms dažnai tenka ir viso technologinio mechanizmo ar proceso optimizavimo funkcijos.
Mechanizmo darbo judesius apibūdina mechaniniai kintamieji – sukimo momentas (ω), greitis (v), pagreitis (a), mazgų tarpusavio padėtis, mechaninių grandžių įrąžos. Juos tenka stabilizuoti arba keisti pagal nustatytą dėsnį tam tikru tikslumu, o kartais tik apriboti. Tuo tikslu tenka reguliuoti pavaros elektrinius kintamuosius – maitinimo įtampos amplitudę, dažnį, variklio srovę, magnetinį srautą.
Automatinėse elektros pavarose galima išskirti dvi dalis – energetinę ir informacinę. Energetinę dalį sudaro galios keitiklis, variklis ir mechaninė grandis. Ši dalis skirta elektros energijai paversti mechanine ir ją perduoti mechanizmui. Informacinę automatinės pavaros dalį sudaro mechanizmo ir pavaros kintamųjų davikliai, informacijos apdorojimo įtaisas ir energetinės pavaros dalies valdymo signalų bei komandų formavimo įtaisai. Informacinė dalis valdo, elektros energijos keitimą į mechaninę, procesą pagal mechanizmo ir pavaros kintamųjų nustatymo bei apribojimo parametrus arba veiklos optimizavimo kriterijus. Informaciniai valdymo procesai susieja informacinę ir energetinę pavaros dalis į vieningą elektros pavaros automatinio valdymo sistemą.
Paprasčiausias galios keitiklis – tai kontaktorius, prijungiantis variklį prie tinklo arba jį atjungiantis. Nuolatinės srovės reguliuojamose elektros pavarose galios keitiklis gali būti elektromašininis generatorius ar stiprintuvas, magnetinis stiprintuvas, valdomasis lygintuvas, impulsinis įtampos reguliatorius arba, kai galia nedidelė, elektroninis stiprintuvas.
Projektuojant elektros pavarų automatinio valdymo sistemas, reikia gerai pažinti valdymo objektą – elektromechaninę sistemą, sudarančią pavaros energetinę dalį. Atliekant valdymo sistemos statinių ir dinaminių savybių analizę ir sintezę, projektuojant valdymo sistemas pagal pageidaujamas gauti automatinės pavaros funkcijas bei jų kokybės kriterijus, taikomi elektros pavarų ir valdymo teorijos principai ir metodai. Atskiriems valdymo sistemos įtaisams konstruoti būtinos pramoninės elektronikos, skaičiavimo technikos, informacinės ir matavimo technikos žinios.
Elektros pavarų ir jų automatinio valdymo sistemų teoriją reikia mokėti norint tinkamai eksploatuoti esamas bei kurti naujas automatines pavaras, gerai atitinkančias technologinių mechanizmų ar procesų reikalavimus, panaudoti tam tikslui naujas galimybes, atsirandančias dėl mokslo ir technikos pažangos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Dydis1.5 MB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektros pavaros elektroninis galios keitiklis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. E. Matkevičius
Pasidalink su draugais