Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Operacinio stiprintuvo tipo CA307 OA lusto topologijos projektavimas

Operacinio stiprintuvo tipo CA307 OA lusto topologijos projektavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Operaciniai stiprintuvai. Užduoties analizė. Dvipolių tranzistorių konstravimas. npn tranzistoriaus parametrų skaičiavimas. Horizontalaus pnp tranzistoriaus parametrų skaičiavimas. KMOP tranzistoriaus parametrų skaičiavimas. Stačiakampių plonasluoksnių rezistorių parametrų skaičiavimas. IS kristalo su sandūrinė izoliacija gamybos technologinis maršrutas.

Ištrauka

Operaciniai stiprintuvai (OS) – tai bene plačiausiai taikomos analoginės grandinės. Platų jų taikymą lemia labai geri šių stiprintuvų parametrai ir nepaprastas jų universalumas. Keisdami standartinio OS neigiamojo grįžtamojo ryšio grandinę ir jos parametrus, galime sudaryti įvairiausias funkcijas vykdančias tiesines ir netiesines grandines.
Operacinis stiprintuvas – nuolatinės srovės stiprintuvas su labai dideliu, kol dar nesudarytas neigiamasis grįžtamasis ryšys, įtampos stiprinimo koeficientu, plačia praleidžiamųjų dažnių juosta (ją daug kartu praplės gilus įtampos neigiamasis grįžtamasis ryšys), labai didele įėjimo varža, kuri garantuoja, kad OS neapkraus signalo šaltinio, ir labai maža išėjimo varža, kuri sudaro galimybę panaudoti labai mažą išorinės apkrovos varžą ir garantuoja mažą laiko pastoviąją, kurią sudaro išėjimo varža su apkrovos talpa.
Didelę įėjimo varžą garantuoja diferencinė pakopa operacinio stiprintuvo įėjime. Diferencinės pakopos su srovės šaltiniu įėjimo varža yra labai didelė. Diferencinė pakopa ne tik garantuoja labai didelę operacinio stiprintuvo įėjimo varžą, bet ir efektyviai slopina jo įėjime veikiančius sinfazinius trukdžius; tai reiškia, kad OS gali stiprinti labai silpnus signalus. Kartais, norėdami gauti labai didelį operacinio stiprintuvo įtampos stiprinimo koeficientą, jo įėjime statome ne vieną, o dvi nuosekliai sujungtas diferencines pakopas.
Labai stabilus ir tikslus stiprinimo koeficiento dydis lėmė, kad tokie stiprintuvai pirmiausia buvo taikyti analoginėse skaičiavimo mašinose sudėties, atimties, daugybos, integravimo ir diferencijavimo matematinėms operacijoms vykdyti. Šie pirmieji taikymai ir suteikė jiems operacinių (vykdančių matematines operacijas) stiprintuvų vardą.
Diferencinė pakopa operacinio stiprintuvo įėjime turi du įėjimus, į kuriuos duodami priešingo poliarumo įėjimo signalai. Paprastai OS turi tik vieną išėjimą. Tas įėjimas, kuriame signalo poliarumas yra toks pat, kaip stiprintuvo išėjime, vadinamas tiesioginiu įėjimu. Įėjimas, kuriame signalo fazė yra priešinga nei stiprintuvo išėjime, vadinamas inversiniu įėjimu. Kiekviename OS įėjime ir išėjime veikia signalas, kurio įtampa matuojama korpuso atžvilgiu. Tarp dviejų įėjimų veikiantis signalas vadinamas diferenciniu signalu OS įėjime. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Dydis541.76 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Operacinio stiprintuvo tipo CA307 OA lusto topologijos projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • prof. A. Marcinkevičius
Pasidalink su draugais