Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Gamybinės ir gaisrinės saugos automatika

Gamybinės ir gaisrinės saugos automatika

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Patalpų apibudinimas. Apsaugos schemos sudarymas. Komponentų parinkimas ir paruošimas darbui. Komponentų aprašymas. Medžiagų specifikacija. Pavadinimas. Sutartiniai ženklai.

Ištrauka

Per dešimt 2006 metų mėnesių Lietuvoje kilo 22 231 gaisras. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius išaugo 72,05 proc. Šiemet gaisruose jau žuvo net 246 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 230), iš jų 10 vaikų (8), o 247 gyventojai (236) buvo traumuoti.
Žmogus dažnai negalvoja, kad gaisras gali "aplankyti" ir jo namą. Pasirenka minimalius variantus – taupo, manydamas, kad jei išjungė visus elektros prietaisus, tai bus saugu. Deja, taupus moka du kartus, arba visą likusį gyvenimą.
11,56 proc. visų gaisrų, šiais metais, kilo gyvenamosios paskirtie pastatuose.
Pagrindinės gaisro priežastys: neatsargus žmonių elgesys su ugnimi (51,б8 proc.), netvarkinga elektros įranga ir buitinių elektros prietaisų eksploatavimo taisyklių pažeidimai (6,99 proc.), neatsargus rūkymas (3,84 proc.), netvarkingų krosnių ir dūmtraukių naudojimas (3,76 proc.). Be to, šiemet užregistruoti 347 padegimai (1,56 proc.), 437 gaisrai (1,97 proc.) kilo dėl vaikų išdykavimo su ugnimi.
Statistika parodo, kad nėra visiškai saugu, kaip mes įsivaizduojame. Ugnis kartais sunaikina daiktus, kurios neįmanoma kompensuoti pinigais. Net draudimas nuo gaisro niekada nepakeis ugnyje žuvusių apdraustųjų.
Apsaugai nuo gaisro yra sukurta daug apsaugos sistemų, gaisrinių jutiklių, automatinių gaisro gesinimo sistemų. Šios sistemos gali laiku pranešti apie kilusį gaisrą, jį kontroliuoti ar net visai nuslopinti.
Priešgaisrinė signalizacija nėra prabanga – tai būtinybė.
Suprojektuotą signalizacijos sistema įdiegiu vienaaukščiame name (Priedas Nr.1).
Namo patalpose nėra ypač kenksmingų medžiagų, pavojingų technologinių procesu irgi nėra. Pavojingiausia vieta gaisro kilimo atžvilgiu yra garažas, nes ten yra sandėliuojamos malkos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis286.74 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamybines ir gaisrines saugos automatika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Prof. Vygaudas Kvedaras
Pasidalink su draugais