Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Impulsinio maitinimo šaltinio maketas

Impulsinio maitinimo šaltinio maketas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo objektas. Darbo tikslas. Keliami uždaviniai. Projektavimo metodai. Projekto eiga. Impulsinių maitinimo šaltinių analogų apžvalga. Impulsinis maitinimo šaltinis U-formos korpuse, skirtas įvairiems pramonės ir buitiniams įrenginiams. Aprašymas. Reguliuojamos įtampos impulsinis maitinimo šaltinis. Reguliuojamas universalus impulsinis maitinimo šaltinis. Kompaktiškas impulsinis maitinimo šaltinis. 280W lygiagretaus jungimo impulsinis maitinimo šaltinis. 50W vieno išėjimo impulsinis maitinimo šaltinis. Diplominio projekto realizavimo metodai. Kai kurių apibrėžimų ir terminų pateikimas. Pagrindinės impulsinių maitinimo šaltinių struktūros. Pasirinkto metodo išsami analizė. Veikimo principas.

Ištrauka

Bet kokiam elektronininiam prietaisui, nepriklausant nuo prietaiso rūšies ar veikimo principo reikalingas elektros energijos šaltinis. Šiuo metu praktikoje vartojami labai įvairūs energijos šaltiniai kurie skirstomi į dvi stambias kategorijas tokias kaip: pirminiai (galvaniniai elementai, saulės baterijos ir t.t.) ir antriniai (įtampą ir srovę transformuojantys įrenginiai). Elektronikoje dažniausiai tenka susidurti su antriniais maitinimo šaltiniais, nes dažniausiai maitinamai schemai netinka turima įtampa ar kiti pirminio maitinimo šaltinio parametrai.
Antriniai maitinimo šaltiniai skirstomi į dvi pagrindines dalis – paprasti su transformatoriniu įėjimu ir keitikliniai arba impulsiniai šaltiniai. Pastaruoju metu labai plinta kompaktiški impulsiniai maitinimo šaltiniai, kurie lyginant su tradiciniais maitinimo šaltiniais pasižymi gerokai mažesniais gabaritais, didesniu galios perdavimu ir dideliu naudingumo koeficientu, būtent todėl tokios rūšies maitinimo šaltiniai dažnai taikomi įvairiai elektroninei įrangai aprūpinti. Tačiau impulsinio maitinimo šaltinio struktūra atitinkamai yra gerokai sudėtingesnė negu tradicinio transformatorinio maitinimo šaltinio, todėl norint išmanyti impulsiniu principu dirbantį maitinimo šaltinį reikia įgyti daug teorinių ir praktinių įgūdžių, šiuos įgūdžius padėtų įgyti būtent mokomasis impulsinio maitinimo šaltinio stendas. Pagrindinė mokomojo stendo paskirtis – pademonstruoti impulsiniu principu veikiančių maitinimo šaltinių sandarą bei patį veikimo principą. Todėl impulsinio maitinimo šaltinio mokomajame stende turi būti aiškiai atvaizduojami visi impulsiniui maitinimo šaltiniui naudojami elektriniai komponentai bei sudedamosios principinės schemos dalys ir jų veikimas.
Dabartinė rinka gali pasiūlyti labai daug įvairios konstrukcijos ir paskirties impulsinių maitinimo šaltinių, tačiau konkrečiai tik mokymo tikslams skirtų laboratorinių impulsinių maitinimo šaltinių stendų pasiūla yra labai nedidelė. Šių stendų trūkumo priežastis tiesiog maža paklausa atsirandanti dėl mažų praktinių mokomųjų stendų pritaikymų t.y. mokomieji stendai gali būti taikomi tik mokymo tikslams ir kitiems tikslams tiesiog sunkiai pritaikomi dėl didelių gabaritų ir nepatogios konstrukcijos o taip pat dėl elektrinių parametrų ribojimų, kurie būtini besimokančio asmens darbo saugai užtikrinti. Lietuvos rinkoje tokie stendai prekyboje išvis neegzistuoja ir stendus tenka brangiai užsakinėti iš užsienio šalių, arba jų kūrimu tenka rūpintis pačiai mokymo įstaigai. Būtent dėl to ir nuspręsta suprojektuoti tokį impulsinio maitinimo šaltinio mokomąjį stendą kuris turėtų gerokai palengvinti mokymo procesą susijusį būtent su šia sritimi.
Tyrimo objektas: Impulsinio maitinimo šaltinio maketas.
Darbo tikslas: Suprojektuoti ir pagaminti mokomąjį impulsinio maitinimo šaltinio maketą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos namų darbas
KategorijaElektronika
TipasNamų darbai
Apimtis12 puslapių 
Dydis146.01 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Impulsinio maitinimo saltinio maketas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais