Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Radijo sistemos ir aparatūra (3)

Radijo sistemos ir aparatūra (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Projekte naudotų informacijos šaltinių apžvalga. Parengtinis imtuvo skaičiavimas ir sandaros schemos sudarymas. Radijo dažnio trakto selektyviosios sistemos parametrų skaičiavimas. Tarpinio dažnio trakto selektyviosios sistemos parinkimas. Aukšto dažnio trakto pakopų skaičiaus nustatymas. Automatinio stiprinimo reguliavimo schemos parinkimas. Garsinio dažnio trakto parinkimas ir pagrindimas. Imtuvo sandaros schemos sudarymas. Imtuvo pakopų schemų parinkimas ir principinės schemos sudarymas. Elektrinės schemos pakopų skaičiavimas. Įėjimo grandinės skaičiavimas. Heterodino kontūro elementų skaičiavimas. Amplitudės detektoriaus grandinės skaičiavimas. Paskaičiuoto imtuvo parametrų atitikimas užduoties reikalavimams. Išvados.

Ištrauka

Šis kursinis darbas yra skirtas radijo imtuvų skaičiavimui. Kursinis darbas susideda iš aiškinamojo rašto ir grafinių darbų. Šiame darbe buvo atliktas parengtinis skaičiavimas, schemos parinkimas, elektrinis skaičiavimas ir skaičiavimų palyginimas su užduoties reikalavimais.
Pagal skaičiavimus buvo sudaryta sandaros schema, o po to ir elektrinė principinė schema. Pagal šį kursinį darbą galima gaminti radijo imtuvus, kurie priima signalus ilgųjų bangų diapazone.
Radiotechnika sprendžia radiofonijos, radijo ryšio, televizijos, radionavigacijos, bei ryšių sistemų klausimus. Nuolat atsirandant naujoms technologijoms ši technika tampa vis tobulesnė, gaminama vis mažesniu gabaritų bei geresnių parametrų ir charakteristikų. Be to radiotechnika dar plačiai pritaikoma pramonėje, įvairiose mokslo šakose, matavimų technikoje, bei medicinoje.
Kad būtu perduoti naudingus signalus per atstumą be laidų, siunčiamajame įrenginyje juos reikia moduliuoti. Moduliacija vadinamas toks procesas, kai informacijos signalai veikia aukšto dažnio virpesius ir pakeičia jų amplitudę, dažnio arba fazės. Aukšto dažnio moduliuotus virpesius spinduliuoja siųstuvo antena elektromagnetinėmis bangomis, kurios sklinda erdvėje šviesos greičiu. Priėmimo vietoje elektromagnetinių bangų energija patenka į imtuvo anteną, o šios į radijo imtuvo įėjimą. Radijo imtuve iš priimto aukšto dažnio moduliuoto signalo detektuojant išskiriamas informacinis signalas, jis sustiprinamas ir perduodamas į galinį aparatą. Radijo imtuvai turi sugebėti priimti palyginti silpnus signalus. Jie naudojami radijo ryšiui, radijo navigacijai, radijo valdymui ir taip toliau. Šiuo metu mes sėkmingai išnaudojame visus elektronikoje padarytus išradimus.Šis kursinis darbas yra skirtas tam, kad galima būtų susipažinti su radijo imtuvų skaičiavimo pagrindais. Pagrindinė šio kursinio darbo prasmė - išmokti suprojektuoti ir pagaminti radijo imtuvą pagal užduotus parametrus. Be to, tokiu būdu galima išmokti sudėtingo radijo technikos mokslo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis155.78 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Radijo sistemos ir aparatura (3) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais