Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Feromagnetikų histerezės reiškinio tyrimas

Feromagnetikų histerezės reiškinio tyrimas

Aprašymas

Laboratorinis darbas Nr.2. Užduotys: Susipažinti su histerezės reiškinio teorija. Ištirti histerezės reiškinį feromagnetikuose. Išmatuoti magnetinės indukcijos priklausomybę nuo magnetinio lauko stiprumo. Eksperimento teorinis pagrindimas. Darbo priemonės. Eksperimentinis stendas. Feromagnetiko histerezės grafikai. Išvados.

Ištrauka

Užduotys
• Susipažinti su histerezės reiškinio teorija.
• Ištirti histerezės reiškinį feromagnetikuose.
• Išmatuoti magnetinės indukcijos priklausomybę nuo magnetinio lauko stiprumo.
Eksperimento teorinis pagrindimas
Feromagnetikų savybės yra nulemtos jų domeninės struktūros. Domenai – tai mažos (~10-3 cm) sritys, kuriose atomų sukinio momentai yra orientuoti viena kryptimi. Vieno atomo magnetinį momentą, pavyzdžiui, geležies, nulemia keturi išoriniai atomo elektronai.
Šie momentai sudėtingai sąveikauja su kitų, į domeną įeinančių atomų sukinių momentais, todėl jie perorientuojami viena kryptimi sudarydami stiprius mikromagnetus. Skirtingų domenų magnetiniai laukai dėl kristalų defektų ir kitų netobulumų išsidėstę netvarkingai, ir didelio feromagnetiko gabalo suminis magnetinis momentas yra lygus 0.
Magnetiniame lauke domenų magnetiniai momentai orientuojami magnetinio lauko kryptimi, kol nepasiekiamas įmagnetėjimo įsotinimas, kai visų domenų magnetiniai momentai tampa lygiagrečiais. Tokiame taške magnetinė skvarba yra didžiausia, ir toliau magnetinis laukas medžiagoje stiprėja tik dėl išorinio lauko stiprėjimo.
Jei išorinio magnetinio lauko stipris pradedamas mažinti ir jo kryptis yra pakeičiama į priešingą. Visai išjungus išorinį lauką feromagnetikas lieka įmagnetintas (liekamoji indukcija Bl). Norint magnetinį lauką feromagnetike visai panaikinti, būtina pakeisti magnetinio lauko kryptį į priešingą taip, kad jo didumas būtų lygus Hc. Ši vertė vadinama koercine jėga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos laboratorinis darbas
KategorijaElektronika
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis4 puslapiai 
Dydis85.69 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Feromagnetiku histerezes reiskinio tyrimas [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais