Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Žingsninio variklio valdiklis

Žingsninio variklio valdiklis

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Kompleksinis kursinis Projektas. Įvadas. Užduoties analizė. Analogiškų valdiklių apžvalga. Žingsninių variklių valdikliai. Žingsninių variklių apžvalga. Unipoliariniai varikliai. Bipoliariniai(dvipoliariai) varikliai. Apibendrinimas.

Ištrauka

Plečiantis šiuolaikinei technikai, sparčiai didėja įrenginių miniatiūrizacija, todėl įvairiems įrenginiams būtinos elektros pavaros, pasižyminčios labai dideliu tikslumu ir greitaeigiškumu. Šiuolaikinėse pavarose taip pat kai kur būtinas greitas sukimosi krypties keitimas. Šiuos ir kitus reikalavimus visiškai atitinka žingsniniai varikliai.
Žingsniniai varikliai, dėl jų bendrųjų privalumų ir valdymo mikroprocesorių sistemomis dažnai taikomi įvairiuose srityse, kuriuose reikia itin didelio tikslumo. Didelio populiarumo žingsniniai varikliai susilaukė smulkių objektų automatizavimo srityje, tokiuose kaip teleskopų, vaizdo kamerų, entenų, palydovinių ir radio bangų lėkščiu valdymui. Šiems įrenginiams būtinas didelis ir lengvas padėties valdymo tikslumas, visus šiuos reikalavimus atitinka žingsninis variklis.
Dauguma periferijos įtaisų, taip pat robotų ir staklių su programiniu valdimu pagrįsti žingsninių varikliu panaudojimu, valdomais centriniu kompiuteriu arba mikroprocesoriumi. Žingsniniams varikliams valdyti yra naudojami mikroprocesoriai. Dėl mikroprocesorių universalumo, pigumo, mažų gabaritų labai išsiplėtė potiancialus jų vartotojų ratas. Taigi vis labiau populerėjant mikroprocesoriams, žingsniniu varikliu valdymas jais tapo pigus, nes valdymo klausimus galima išspresti nenaudojant daugybės elementų, o programa. Tai supaprastino žingsninio variklio valdymą.
Šio baigiamojo darbo tikslas – suprojektuoti žingsninio variklio valdymo sistemą, kurią galėtų valdyti mikrovaldiklis su jungikliais. Tokiu atveju valdimo sistema taptų "nepriklausoma". Nereikėtų jungiamojo laido su kompiuteriu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos namų darbas
KategorijaElektronika
TipasNamų darbai
Apimtis13 puslapių 
Dydis842.68 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zingsninio variklio valdiklis [speros.lt].doc
 
  • Namų darbai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Martavičius
Pasidalink su draugais