Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Grandinės analizė dažniniu metodu (5)

Grandinės analizė dažniniu metodu (5)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Signalo spektro skaičiavimai. Signalo galios ir filtro ribinių dažnių skaičiavimai. Filtro projektavimas. Filtro dažninių atsakų skaičiavimas. Signalo laikinio atsako skaičiavimas. Signalo galios išėjime skaičiavimas. Filtro atsakų patikrinimas su EWB programų paketu. Išvados. Grafinė dalis.

Ištrauka

Visi elektriniai virpesiai skirstomi į dvi grupes: atsitiktinius ir determinuotus. Atsitiktiniais, arba nereguliariaisiais, vadinami tokie virpesiai, kurių reikšmės būsimaisiais laiko momentais negali būti žinomos. Determinuotais, arba reguliariaisiais, vadinami virpesiai, kurių kitimo dėsnis žinomas. Tokio virpesio reikšmės gali būti iš anksto tiksliai nurodytos. Konkretus virpesys gali būti determinuotas vienam stebėtojui (kuris žino to virpesio kitimo dėsnį) ir atsitiktinis kitam stebėtojui (kuris nežino virpesio kitimo dėsnio).
Elektriniai virpesiai, kuriais perduodama informacija, vadinami signalais. Kadangi determinuoto virpesio visos reikšmės iš anksto žinomos, toks virpesys stebėtojui negali teikti jokios informacijos. Informaciją galima perduoti tik atsitiktiniais virpesiais. Vadinasi, visi signalai yra atsitiktiniai virpesiai. Tačiau elektrinių virpesių teorijoje plačiai naudojami determinuoti virpesiai, kaip bandymo signalai. Pagal tai, kaip grandinės reaguoja į tų virpesių veikimą, apibūdinamos tų grandinių savybės.
Grandinę galima apibūdinti dviejų tipų charakteristikom: t.y. laikinėmis ir dažninėmis. Laikinės charakteristikos apibūdina grandinės reakciją į tam tikrą polių, o dažninės į tam tikrą įtampos šuolį ar impulsą. Dažninės charakteristikos apibūdina grandinės reakciją į įvairaus dažnio harmoninį virpesį. Laikinės yra nustatomos greitai, tačiau informacija apie grandinės savybes jose gana komplikuotai integruotos. Dažninės charakteristikos matuojamos sudėtingiau tačiau jos labai paprastos analizei ir informatyvios. Be to šios charakteristikos gerai susiderina su signalų charakteristikomis – spektrais.
Tiesinių grandinių analizė remiasi superpozicijos principu. Superpozicijos principas bendruoju atveju formuluojamas šitaip: tiesinės grandinės reakcija į suminį poveikį lygi reakcijų į kiekvieną poveikio dedamąją sumai. Superpozicijos principas tiesinių grandinių analizei taikomas šitaip: sudėtingas virpesys skaidomas į elementarius virpesius. Randama nagrinėjamosios grandinės reakcija į elementarų virpesį. Grandinės reakcija į sudėtingą virpesį randama kaip suma reakcijų į elementarius virpesius. Naudojant tokią analizės schemą, reikia mokėti tinkamai parinkti elementarius virpesius ir sudėtingus virpesius išskaidyti pasirinktaisiais elementariais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Dydis145.63 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grandines analize dazniniu metodu (5) [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Savickienė
Pasidalink su draugais