Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Skaitmeninės grandinės. Dvejetainis 4 bitų sumatorius — atėmiklis (2)

Skaitmeninės grandinės. Dvejetainis 4 bitų sumatorius — atėmiklis (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Anotacija. Įvadas. Užduoties analizė: Šiame kursiniame darbe riekia suprojektuoti 4bitų sumatorių, panaudojant šituos integrinius gandinus. Sandaros schema. Simuliavimo su "Multisim" programa rezultatai. 4 bitų sinchroninis dinaminis skaitliukas. Schema su (ne) invertuotu "B" registro informacija. Pilnas 4 bitų sumatorius atėmiklis. Informacija apie panaudotus integrinius grandynus. Išvados.

Ištrauka

Šiame kursiniame darbe naudosime relius loginius įtaisus tiktai schema surinkinėsime ir bandysime su programiniu paketu "MULTISIM". Pritaikysime teorines žynes įgautas teorijos paskaitų metu. Spręsime galimai iškilusias problemas sudarant logines schemas.
Pati skaitmeninė elektronika pradėta plėtoti per antrąjį pasaulinį karą. Nors tuo laikotarpiu tikslingiausia ja būtų vadinti logine elektronika (patys loginės algebros principai buvo aprašyti gerokai ankščiau apie 1870m), kaip žinome loginėje elektronikoje yra tik du loginiai lygiai tai 0 ir 1. Tuo metu loginė elektronika buvo naudojama informacijos kodavimui ir skaičiavimams. Per ta patį antrąjį pasaulini kara skaičiavimams buvo naudojami ir analoginės elektronikos principai. 0 ir 1 pačioj pradžioj buvo panaudoti rėlių valdymui.
Vėliau kai buvo sukurtos elektroninės vakuuminės lempos. Su jomis buvo kuriami labai stabilų parametrų operaciniai stiprintuvai kurie naudoti skaičiavimams ir veikė analoginės elektronikos pricyptais, beje ir šiuolaikiniai integriniai perteklinių parametrų pradiniai stiprintuvai vadinami OS nuo tuo metu naudotų tikslių stiprintuvų skaičiavimams. Nors ir kokie tikslūs stiprintuvai būdavo dėl šiluminių nestabilumų jie buvo gan nepatikimi. Taip pat turėjo ir kita trūkumą, jeigu skaičiavimuose buvo imama pvz. 1:1 tai kai 1V atitiko 1 tai kai pasiekdavo tūkstančius atsirasdavo aukštos įtampos kurios buvo pavojingos ne tik žmogui, bet ir pačiai sistemai, be to tokia sistema buvo neatspari išorės trukdžiams. O loginių sistemų panaudojimą stabdė, reikalingas didelis elementų kiekis.
Nepaisant tam tikrų kliūčių 1938 metais "Bell Laboratories" telefonų kompanijoje sukurtas pirmas dvejetainis sumatorius – viena iš pagrindinių kompiuterio dalių.
Vienas iš to meto įspūdingesnių superkompiuterių buvo ENIAC (Electronic Numerical Integrator and Calculator). buvo pagaminta 1945 m. pavasarį, o 1946 m. vasaryje išslaptinta. ENIAC, turinti 178468 skirtingų tipų lempas, 7200 kristalinių diodų, 4100 magnetinių elementų, užimanti 300 kv.m. plotą, relines skaičiavimo mašinas greiteigiškumu lenkė 1000 kartų.
Vėliau kai buvo sukurti tranzistoriai (pirmasis pasirodė 1950 m.) ji sukūrė, jau minėtos "Bell Laboratories" mokslininkų grupė. Pirmasis komercinis gaminys, sukurtas 1952 m. naudojant tranzistorius, buvo klausos aparatas. Tranzistorių sukūrimas iš esmės pakeitė elektronikos raidą. Pačia skaitmeninės elektronikos raidą galime suskirsti į keturias kartas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis419.38 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007  Dvejetainis 4 bitu sumatorius [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais