Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Temperatūros reguliavimo sistema

Temperatūros reguliavimo sistema

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Darbo santrauka. Įvadas. Šildymų ir vėdinimų sistemų veikimo principai ir jų apžvalga. Temperatūros reguliavimo sistemos projektavimas su Altium Designer 6.5 programa. Temperatūros reguliavimo sistemos struktūra. Sistemoje esančių elementų parametrų parinkimas. Sistemos matematinio modelio sudarymas. Sistemoje vykstančio proceso kintamieji. Sistemoje vykstančio proceso balanso lygties sudarymas. Matematinio modelio realizavimas Matlab programa. Gauti suprojektuoto matematinio modelio rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Darbo tema – temperatūros reguliavimo sistema. Tyrimo objektas yra vieno kambario butas. Darbo tikslas – palaikyti kambaryje užduotą temperatūrą. Projektuojant temperatūros reguliavimo sistemą, atsižvelgiama į patalpos fizikines savybes, tai yra patalpos tūrį, kad žinotume, kokio galingumo šildytuvo ir kondicionieriaus reikia, norint, kad patalpoje būtų gaivus oras ir palaikoma optimaliausia temperatūra. Patalpos tūris . Kambario sienos yra betoninės ir jų storis D=0.3 m. Patalpa bus apšildoma 2,4 kW elektriniu šildytuvu ir vėdinama 60W kondicionieriumi. Šios sistemos vienintelis matuojamas kintamasis yra kambario temperatūra. Temperatūra yra matuojama patalpoje ant sienos sumontuotu temperatūros davikliu. Temperatūros reguliavimo sistemą sudaro jutiklis, reguliavimo schema, šildytuvas ir ventiliatorius. Šios sistemos veikimas: jutiklis pamatavęs temperatūrą paduoda signalą į reguliatorių, o jis apsprendžia tolimesnius veiksmus (ar patalpa bus šildoma ar vėdinama).
Taip pat šią sistemą įtakoja aplinkos trikdžiai: atsidarius langams ir durims. Tada į patalpą įeina didesnis šalto oro srautas. Temperatūros pokyčiams pamatyti ir šiems trikdžiams įvertinti sudaromas matematinis modelis su Matlab programa. Sistemos matematinis modelis parodo, kaip patalpoje palaikoma užduota temperatūra.
Mokslininiais tyrimais nustatyta, jog blogai vėdinamų patalpų oras yra kenksmingesnis už atmosferos orą. Taip yra todėl, kad patalpoje yra daug taršos šaltinių, tai - higienos aerozoliai, buities chemikalai, naminiai gyvūnai. (2)
Šiais laikais yra sukurta daug oro kondicionavimo, vėdinimo ir šildymo sistemų. Ventiliatorių yra įvairių rūšių: žemo profilio ašiniai ventiliatoriai, drėgnumą reguliuojantys išcentriniai ventiliatoriai, oro skirstytuvai ir t.t. Butuose dažniau naudojimi pastatomi ventiliatoriai, o biuruose, nuosavuose įmontuojamos vėdinimo sistemos. Yra gaminami kondicionieriai, kurie šildo ir vėdina patalpą, bet jie brangūs. Taip pat gaminama daug šildytuvų, kurie yra tepaliniai, konvekciniai, ventiliatoriniai ir t.t. Mažas patalpas šildant užtenka tepalinių šildytuvų, didesnes tinka labiau ventiliatoriniai. Norint didesnes patalpas apšiltint įrengiama, montuojama šildymo sistemų, kurių veikimas atliekamas valdant ant radiatoriaus sumontuotą pavarą arba patalpos šildymo kolektoriaus sklendę. Taip valdomos dabar sukurtos šildymo ir vėdinimo sistemos. Šios sistemos užtikrina malonios vėsos palaikymą vasaros metu, gero oro kokybę, pašalina drėgmę patalpoje, palaiko šilumą kambariuose žiemos metu.
Mano suprojektuotą temperatūros reguliavimo sistemą sudaro temperatūros jutiklis, reguliatorius, šildytuvas ir ventiliatorius. Šios sistemos tikslas – palaikyti užduotą temperatūrą, įvertinus patalpos fizikines savybes ir aplinkos trikdžius. Sistemos valdymo objektas yra vieno kambario butas. Vėdinimo ir šildymo reguliavimo sistemoje temperatūra yra matuojama patalpoje esančiu temperatūros jutikliu. Šis jutiklis temperatūros signalą paverčia į elektrinį signalą ir paduodamas reguliatoriui, kuris nustato, ar šildyti ar vėdinti patalpą. Atsižvelgiant į kambario matmenis, parenkamas 2,4 kW galingumo šildytuvas (Jei didesnė patalpa, parenkamas didesnio galingumo šildytuvas). Šis šildytuvas šildys kambarį, kai temperatūra bus mažesnė už reguliatoriuje nustatytą kambario palaikymo temperatūrą, kai temperatūra bus didesnė už užsiduotą vėdinimo temperatūrą, įsijungs ventiliatorius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis1.31 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Temperaturos reguliavimo sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • lekt. dr. N. Bagdanavičius
Pasidalink su draugais