Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Filtro projektavimas

Filtro projektavimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Signalų ir grandinių kursinis projektas: Filtro projektavimas. Įvadas. Virpesio spektro analizė. Virpesio spektro nustatymas. Virpesio spektro pločio radimas pagal galios kriterijų. Grandinės dažnių analizė. Grandinės elementų dydžių parinkimas. Išėjimo virpesio radimas. Išvados. Grafinė dalis.

Ištrauka

Visi elektriniai virpesiai skirstomi į dvi grupes: atsitiktinius ir determinuotus. Atsitiktiniais, arba nereguliariaisiais, vadinami tokie virpesiai, kurių reikšmės būsimaisiais laiko momentais negali būti žinomos. Determinuotais, arba reguliariaisiais, vadinami virpesiai, kurių kitimo dėsnis žinomas. Tokio virpesio reikšmės gali būti iš anksto tiksliai nurodytos. Konkretus virpesys gali būti determinuotas vienam stebėtojui (kuris žino to virpesio kitimo dėsnį) ir atsitiktinis kitam stebėtojui (kuris nežino virpesio kitimo dėsnio).
Elektriniai virpesiai, kuriais perduodama informacija, vadinami signalais. Kadangi determinuoto virpesio visos reikšmės iš anksto žinomos, toks virpesys stebėtojui negali teikti jokios informacijos. Informaciją galima perduoti tik atsitiktiniais virpesiais. Vadinasi, visi signalai yra atsitiktiniai virpesiai. Tačiau elektrinių virpesių teorijoje plačiai naudojami determinuoti virpesiai, kaip bandymo signalai. Pagal tai, kaip grandinės reaguoja į tų virpesių veikimą, apibūdinamos tų grandinių savybės.
Determinuoti virpesiai skirstomi į periodinius ir neperiodinius. Periodiniu laikomas toks virpesys, kurio reikšmės pasikartoja laiko tarpais.
Neperiodinio virpesio reikšmės vienodais laiko tarpais nesikartoja. Prie neperiodinių priskiriami visi baigtinės trukmės virpesiai ir kai kurie neribotos trukmės virpesiai.
Grandinę galima apibūdinti dviejų tipų charakteristikom: t.y. laikinėmis ir dažninėmis. Laikinės charakteristikos apibūdina grandinės reakciją į tam tikrą polių, o dažninės į tam tikrą įtampos šuolį ar impulsą. Dažninės charakteristikos apibūdina grandinės reakciją į įvairaus dažnio harmoninį virpesį. Laikinės yra nustatomos greitai, tačiau informacija apie grandinės savybes jose gana komplikuotai integruotos. Dažninės charakteristikos matuojamos sudėtingiau tačiau jos labai paprastos analizei ir informatyvios. Be to šios charakteristikos gerai susiderina su signalų charakteristikomis – spektrais.
Tiesinių grandinių analizė remiasi superpozicijos principu. Superpozicijos principas bendruoju atveju formuluojamas šitaip: tiesinės grandinės reakcija į suminį poveikį lygi reakcijų į kiekvieną poveikio dedamąją sumai.
Superpozicijos principas tiesinių grandinių analizei taikomas šitaip: sudėtingas virpesys skaidomas į elementarius virpesius. Randama nagrinėjamosios grandinės reakcija į elementarų virpesį. Grandinės reakcija į sudėtingą virpesį randama kaip suma reakcijų į elementarius virpesius. Naudojant tokią analizės schemą, reikia mokėti tinkamai parinkti elementarius virpesius ir sudėtingus virpesius išskaidyti pasirinktaisiais elementariais.
Kad suprojektuoti atitinkamų parametrų filtrą, šis darbas susidės iš keleto atskirų dalių. Visų pirma išanalizuosime duotąjį įėjimo virpesį: apskaičiuosime šio virpesio amplitudžių ir fazių spektrus. Apskaičiuosime, koks turi būti mažiausias harmonikų skaičius, kuriam esant harmonikos perneša 97% virpesio galios. Antra, apskaičiuosime grandinės dažnines charakteristikas. Parinksime tokius grandinės elementų dydžius, kuriems esant grandine praėjęs signalas atitinka leistinus iškraipymus, tai yra amplitudiniai iškraipymai neturi viršyti 3 dB, faziniai - 0,5 rad. Trečia: parinksime grandinės elementus taip kad ji praleistų duotąjį virpesį su nurodytais faziniais ir amplitudiniais iškraipymais, kitaip sakant, suprojektuosim filtrą. Ketvirta: žinodami įėjimo virpesio spektrą ir grandinės dažnines charakteristikas apskaičiuosime išėjimo virpesio amplitudžių ir fazių spektrus.
Šio darbo grafikų braižymams ir skaičiavimams atlikti naudosime kompiuterį ir tokius programinius paketus kaip MathCAD 14 ir EWB5.12. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis137.83 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Filtro projektavimas [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • prof. habil. dr. Romualdas Navickas
Pasidalink su draugais