Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Periodinio ir neperiodinio signalo analizė (2)

Periodinio ir neperiodinio signalo analizė (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

29 variantas. Pagal užduoties variantą nubraižytas signalas. Įvadas: tikslas ištirti signalą įvairiais aspektais. Suprasti kas keičiasi signale keičiant vieną ar kita parametrą. Išmokti taikyti Furje eilutes ir transformacijas. Duotą signalą laikome periodiniu ir apskaičiuojame signalo periodą T, pasikartojimo dažnį F, bangos ilgį λ kabelyje. Naudojantis IEEE rekomendacijomis nustatyti bangos diapazoną, signalo lygį išreikšti. Apskaičiuojame signalo energetines charakteristikas. Signalą transformuojame laiko ašyje. Pavaizduojame signalą. Duotą signalą išskaidome į lygines ir nelygines dedamąsias ir užrašome matematiškai. Apskaičiuojame duoto signalo ir impulsinės sistemos h(t) diskretinės kompozicijos integralą (randame išėjimo signalą). Pavaizduojame grafiškai. Laikydami signalą periodiniu, išskleidžiame jį kompleksine Furjė eilute. Pasinaudojant "8" punkto formulėmis, kompiuteriu apskaičiuojame linijinio spektro ir fazių dedamąsias. Pateikiame rezultatus grafiškai. Apskaičiuoti signalo aproksimacijos paklaidas (N=5, N=10, N=15) ir pavaizduojame signalą laiko ašyje. Laikydami signalą neperiodiniu, apskaičiuojame tokio signalo spektrinį tankį naudodami Furjė transformaciją. Pagal "11" punkto išraiškas, pateikti skaičiavimo domenų lentelę ir amplitudžių, bei fazių spektrus, kai N≥15. Taikant energetinį kriterijų, apskaičiuojame signalo juostos plotį, kuriame telpa 95% energijos. Išvados.

Ištrauka

Signalas — fizinė informacijos išraiška. Dažniausiai naudojami elektromagnetiniai (pvz., radijo) ir elektriniai signalai. Jais perduodami įvairūs pranešimai, indikuojamos objekto būsenos (indikacinis signalas), surandami ir orientuojami judantys objektai (optinės lokacijos, signalas, radiolokacinis signalas), paleidžiami, valdomi, išjungiami įrenginiai, agregatai (valdymo signalas). Signalai plačiai naudojami skaičiavimo technikoje, telemechanikoje, navigacijoje, eismo reguliavime, radiotechnikoje, ryšių technikoje.
Elektros ir elektronikos inžinerijoje pagal pobūdį signalai skirstomi į analoginius (tolydinis laikas ir tolydinė amplitudė), diskretinius (diskretinis laikas ir tolydinė amplitudė), kvantuotus (tolydinis laikas ir diskretinė amplitudė) ir skaitmeninius (diskretinis laikas ir diskretinė amplitudė).
Kiekviena periodinį signalą galima išskleisti trigonometrine arba kompleksine Furjė eilute. Signalo energija yra proporcinga signalo amplitudei, impulso trukmei, bei impulso pasikartojimo dažniui, tai reiškia, kad norint padidinti signalo energiją, reikia didinti jo amplitudę, didinti impulso trukmę ar didinti dažnį. Signalo vidutinis galingumas parodo, kiek energijos yra išspinduliuojama per laiko vienetą. Periodinio signalo spektras yra diskretinis, o pavienio signalo - tolydinis. Tolydinę signalo spektrą galima rasti Furjė transformacijos pagalba..
Šio darbo tikslas ištirti signalą įvairiais aspektais. Suprasti kas keičiasi signale keičiant vieną ar kita parametrą. Išmokti taikyti Furje eilutes ir transformacijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Dydis464.6 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Periodinio ir neperiodinio signalo analize (2) [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Dumbrava
Pasidalink su draugais