Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Kombinuoto ciklo elektrinės elektrinė dalis

Kombinuoto ciklo elektrinės elektrinė dalis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Projekto užduotis Nr. 43. Duomenys projektui. Įvadas. Techniniai – ekonominiai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinių režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai – ekonominiai skaičiavimai (variantų palyginimas). Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Aperiodinės srovės skaičiavimas. Bet kurio momento periodinės srovės dedamosios nustatymas. Šiluminių impulsų skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimo skaičiuojamosios sąlygos. Elektrinių savosios reikmės. Elektrinių valdymas. Pagrindinių elektros įrenginių specifikacija. Energijos gamybos kaštai. Sąmatinės vertės nustatymas.

Ištrauka

Elektros energijos poreikiai pasaulyje nuolat didėja, elektros naudojimas pasižymi paprastumu ir universalumu. Be to, nuo elektros energijos ūkio priklauso kitų ūkio šakų vystimasis.
Kaip rodo vakarų valstybių patirtis, labiau pasiteisina mažos galios elektrinės: decentralizuotai išdėstytų smulkių termofikacinių elektrinių naudingumo veiksmo faktorius nedaug nusileidžia stambių blokų ekonomiškumui, be to, sumažinami energijos (šilumos ir elektros) transportavimo nuostoliai, taip pat garantuojama, kad bus užtikrintas elektrinės agregatų rezervavimas.
Be kondensacinių ir termofikacinių elektrinių, užsienio valstybės statomos jėgainės, turinčios ir dujų turbinas – tai vadinamos kombinuoto ciklo elektrinės (KCE). Jos pasižymi dideliu manevringumu, todėl naudojamos apkrovos pikinei galiai padengti, tačiau mūsų valstybėje nėra paplitusios.
Daugelis dabartiniu metu Lietuvoje esamų elektrinių yra gerokai pasenusios. Kai kuriuos agregatus reikia atnaujinti, darant nemažas vienkartines investicijas, arba toliau tam tikrą laiką eksploatuoti, kasmetinių remontų metu išleidžiant gerokai daugiau lėšų, negu normalios eksploatacijos metu. Esamos elektrinės taip pat gali būti modernizuojamos, padidinant jų efektyvumą ir patikimumą ar įrengiant dūmų valymo technologijas ir pritaikant prie prastesnės kokybės kuro. Tuo būdu kiekvienam esamų elektrinių agregatų yra nagrinėjamos šios alternatyvos: a) tolesnė eksploatacija, patiriant didesnes eksploatacines išlaidas, b) modernizacija, padidinant elektrinės darbo efektyvumą, sumažinant avaringumą ir pratęsiant tarnavimo laiką, c) modernizacija, įrengiant dūmų nusierinimo technologijas, d) modernizacija, pervedant į kombinuoto ciklo elektrinę, t.y. įrengiant papildomą dujų turbiną, kurios generatorius gamintų papildomą elektros energiją, o degimo produktų šiluma būtų išnaudojama garui pakaitinti ir elektros energijai gaminti garo turbinos sukamame generatoriuje.
Nagrinėjant Lietuvos elektros energetikos sistemos raidą laikotarpiu iki 2020 metų visoms aukščiau minėtoms alternatyvoms leidžiama įsijungti į elektros energijos gamybos procesą tuo metu, kada jų panaudojimas yra reikalingas augančių šalies poreikių patenkinimui ir užtikrina mažiausius sistemos raidos ir eksploatavimo kaštus. Analizės metu taip pat vertinamos elektrinės išlaikymo nedarbo būsenoje išlaidos, jei ji dabar dėl galių pertekliaus yra nereikalinga, bet vėliau bus reikalinga.
Šalia jau esamų elektrinių ar jų modernizavimo variantų nagrinėjamas naujų elektrinių statybos tikslingumas. Jos galėtų būti statomos, jei esamų ar modernizuojamų elektrinių galios nebeužtektų šalies elektros energijos poreikių patenkinimui, arba jų didesnis efektyvumas atsvertų reikiamas investicijas ir sąlygotų mažesnę nei esamose elektrinėse elektros energijos savikainą.
Iš naujų elektrinių yra nagrinėjama atominės elektrinės statyba su AP-600 reaktoriais, kombinuoto ciklo dujų turbininė elektrinė su 60, 100, 200 ir 350 MW blokais, 50 MW dujų turbinos, kombinuoto ciklo termofikacinės elektrinės Alytuje, Klaipėdoje, Marijampolėje, Šiauliuose ir Panevėžyje, mažos galios modulinės termofikacinės elektrinės ir hidroelektrinės ant Nemuno ir Neries upių.
Taigi, pilnai įmanoma, jog ateityje ir Lietuvoje gali būti pastatyta kombinuoto ciklo elektrinė.
Šiame darbe projektuosiu kombinuoto ciklo elektrinės (KCE) elektrinę dalį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Dydis327.27 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kombinuoto ciklo elektrines elektrine dalis [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 41 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. R. Deksnys
Pasidalink su draugais