Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Biosistemų šviesos technika

Biosistemų šviesos technika

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bendroji dalis. Apšviestumo normų nustatymas. Atsargos koeficiento nustatymas. Šviestuvų parinkimas ir jų išdėstymas. Įmonės patalpų šviesotechninis skaičiavimas. Apšvietimo rūšies bei sistemos parinkimas. Apšvietimo skaičiavimas šviesos srauto išnaudojimo koeficiento metodu. Šviestuvų išdėstymo patalpoje rekomendacijos. Apšvietimo skaičiavimas taškiniu metodu. Lauko apšvietimas. Elektros įrangos dirbtuvių apšvietimo skaičiavimas šviesos srauto išnaudojimo koeficiento metodu. Šviestuvų išdėstymo patalpoje skaičiavimas. Patikrinimas taškiniu metodu. Kelio apšvietimo skaičiavimas. Išvados.

Ištrauka

Elektros energija dabar vartojama labai plačiai. Daugiausia elektros energijos suvartoja pramonė. Apie trečdalį tos energijos skiriama technologinėms reikmėms:
Metalams virti, kaitinti, lyditi , elektrolizei ir t.t.
Kita pagamintos energijos dalis yra panaudojama butams apšviesti , buitiniams elektriniams prietaisams maitinti , transpotrui , maisto gamybai ir t.t. Sunku būtų įsivaizduoti dabartinę mūsų buitį be elektros, juk tada tamsoje naktį paskęstų miestai , nebebūtų mirksinčių reklamų , nebūtų televizoriaus , kompiuterio ir t.t. Visa tai prapultų , ką tada darytume?
Pirmoji Lietuvos elektrinė buvo Rietavo dvaro – Plungės rajone . Savininkai buvo Oginskių šeima . 1892m Rietave buvo pastatyta elektrinė ir nutiesta elektros linija į parką ir dvaro rūmus . Tai pirmoji eletrinė Lietuvoje . XIX a. Paskutiniame dešimtmetyje Kaune vokiečių kapitalistas Telmancas rekonstravo vinių gamyklą ir įrengė elektros srovės generatorių , kurį suko 1 iš 3-jų veikusių garo variklių . Tai buvo pirmoji pramonės įmonė elektrinė Lietuvoje ir pirmoji elektrinė Kaune ( 1898m ) . Ši elektrinė apšvietė didžiules įmonės gamybines patalpas , bei teritoriją .
Kaitinamają elektros lemputę su angliniu siūlu išrado 1879m JAV elektrotechnikas Tomas Alva Edisonas ( 1847 – 1931 ) . Tiesa, pirmoji Edisono lemputė tedegė tik 3 dienas .
1900m lempos siūlelis buvo pagamintas iš osmio ,o 1903m – iš volframo . Nuo šių metalų pavadinimo gavo vardą ir garsioji vokiečių firma " Osram " , gaminanti elektros lempas .
1913m pasirodė dujų pripildytos , vadinamos dujošvytėmis lempomis .
Dabar kasmet yra pagaminama maždaug apie 7 milijardus įvairių kaitinamųjų lempų .
Tačiau elektros srovė gali būti ir pavojinga, jeigu mes nepaisysime elementarių saugumo taisyklių . Jeigu tu taisyklių laikysimės, tai ir išvenksime nelaimių su elektriniais prietaisais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis61.33 KB
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biosistemu sviesos technika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kazėnas
Pasidalink su draugais