Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Signalų aprašymas ir savybių tyrimas. Dvejetainė fazinė moduliacija

Signalų aprašymas ir savybių tyrimas. Dvejetainė fazinė moduliacija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Dvejetainės fazinės moduliacijos siųstuvo struktūrinė schema. Dvejetainio K ženklų kodo sudarymas. Atitinkančio kodo signalo suformavimas ir jo grafinis vaizdas. Furjė transformacijos savybės. Galios spektras bei spektro juostos pločio nustatymas. Spektro juostos ribojimo įtaka signalo formai. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

"Telekomunikacijų sistema arba ryšių sistema – tai įrenginių ir metodų sistema, kurios paskirtis yra informacijos perdavimas per atstumą". Skirtumas tarp elektros sistemos ir ryšių sistemų yra tas, kad elektros energijos sistemose perduodamo signalo pavidalas yra fiksuotas (siekiant labiau sumažinti energijos nuostolius), o telekomunikacijų sistemose signalo pavidalas priklauso nuo perduodamos informacijos (pagrindinis tikslas – kuo labiau sumažinti perduodamos informacijos iškraipymus, esant duotoms siųstuvo galiai ir informacijos perdavimo spartai).
"Informacija – tai žinių apie kokį nors įvykį ar objektą visuma. Informacija, išreikšta kokia nors forma ir skirta perduoti ryšio priemonėmis, vadinama pranešimu". Pranešimai perduodami signalais.. Technikoje pranešimu sgalime vadinti telegrafo, telefono, radijo, televizijos pranešimas, tekstas ir pan. Visa tai dairoma pasaulį apraizgiusiais telekomunikacijų tinklais. Pranešimams paruošti, siųsti, priimti ir registruoti yra naudojamos ryšio sistemos.
• Pranešimo šaltinis x(t) gali būti jutiklis, kompiuteris, mikrofonas, TV kamera ir pan. Signalais iš pranešimų šaltinio gali būti elektriniai, akustiniai, šviesos, slėgio ir t.t.
• Pranešimų siųstuvas keičia (transformuoja) pranešimus į elektrinius signalus, t.y. į tokius signalus, kurie gali būti siunčiami į ryšio liniją.
• Ryšio linija – tai fizinė aplinka, kurioje sklinda siunčiamas signalas. Jos gali būti laidinės, kabelinės, bangolaidinės, radijo, paviršinių akustinių bangų ir pan. Telekomunikacijų teorija nagrinėja įvairių ryšio linijų modelius, įvertina tipinius triukšmus bei trukdžius.
Schemoje parodyti siųstuvas, ryšio linija ir imtuvas sudaro ryšio kanalą. Aptar tos struktūrinės schemos trūkumas tas, kad informacijos siuntėjas nežino, ar tiksliai ta informacija priimta. Grįžtamojo ryšio kanalo įvedimas leidžia minėtą trūkumą pašalinti. Jeigu signalas buvo priimtas klaidingai, tai jo siuntimas vėl kartojamas arba, kitaip realizavus, šiuo grįžtamojo ryšio kanalu gali būti tikrinami (kontroliuojami) tiesioginio ryšio kanalo parametrai. Tokios sistemos vadinamos grįžtamojo ryšio sistemomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis294.49 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Signalu aprasymas ir savybiu tyrimas. Dvejetaine fazine moduliacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Aurimas Anskaitis
Pasidalink su draugais