Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Dažninės dipolių ir keturpolių charakteristikos

Dažninės dipolių ir keturpolių charakteristikos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: apskaičiuoti tiriamos grandinės – dipolio ir keturpolio grandinės funkcijas, nubraižyti jų amplitudės ir fazės dažnines charakteristikas. Darbo eiga. Dipolis. Dipolio sudarymas. Dipolio apskaičiavimas. Dipolio dažninės charakteristikos. Keturpolis. Keturpolio sudarymas. Keturpolio apskaičiavimas. Keturpolio dažninės charakteristikos. Išvados.

Ištrauka

Dipolis, tai bet kokia grandinė ar elementas, turintis du išvadus. Dipolio savybes išreiškia du kintamieji – dipolio srovė ir įtampa.Tačiau nagrinėjant tiesinius pasyvinius dipolius, patogesni yra kiti du kintamieji – admitansas arba impedansas. Skirtingos vidinės struktūros dipoliai vadinami ekvivalentiniais, jei jų elektrinės charakteristikos sutampa. Sudėtingoje grandinėje bet kurį dipolį galima pakeisti ekvivalentiniu, o srovės ir įtampos likusioje grandinės dalyje nepakinta.
Keturpoliais vadinamos elektros grandinės, kurios nagrinėjamos keturių polių atžvilgiu. Paprastai per vieną polių porą energija paduodama į keturpolį, o per antrąją paimama iš jo.Sutrumpintai atitinkamos polių poros vadinamos "įėjimu" ir "išėjimu". Prie keturpolių gali būti priskirta daug radiotechnikoje ir ryšio technikoje naudojamų elektrinių grandinių, kuriomis elektriniai signalai perduodami iš šaltinio į vienokią ar kitokią apkrovą. Pasinaudojant keturpolio teorija, galima išnagrinėti tokių grandinių bendras savybes, nesigilinant į jų struktūrą. Keturpolio teorija yra bendrų Omo, Kirchhofo dėsnių, kontūrinių srovių, mazginių įtampų ir kitų metodų pritaikymas tam atvejui, kai mus domina tik sąlygos grandinės įėjime ir išėjime. Skaičiuojant tokiu būdu sudėtingas grandines, gaunama didelė laiko ekonomija. Be to, turint apibendrintuosius keturpolio parametrus, galima labai vaizdžiai įvertinti ir palyginti skirtingos struktūros elektrinių grandinių savybes.
Šiame darbe nagrinėjami dipoliai ir keturpoliai, jų apskaičiavimo metodai bei dažninės dipolių ir keturpolių charakteristikos.
Darbo tikslas
Apskaičiuoti tiriamos grandinės – dipolio ir keturpolio grandinės funkcijas, nubraižyti jų amplitudės ir fazės dažnines charakteristikas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Dydis536.48 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Daznines dipoliu ir keturpoliu charakteristikos [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Arūnas Lukoševičius
Pasidalink su draugais