Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Kondicionavimo sistema

Kondicionavimo sistema

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Istorija. Kas yra šiluma? Šaldymo ciklas. Kompresorius. Kondensatorius. Garintuvas. Plėtimosi vožtuvas. Resiveris. Plėtimosi vamzdelis. Akumuliatorius. Elektroninis valdymo blokas. Šaldikliai. Šaldiklis R12. Šaldiklis R134a. Slėgio ir temperatūros priklausomybė. Tepalai. Kenksmingos priemaišos. Klimato kontrolės sistema. Elektros schema su rankiniu valdymu. Elektros schema su automatiniu valdymu. Elementų paaiškinimai.

Ištrauka

Keleivinio salono oro atšaldymo įtaisas buvo išrastas anksčiau, negu sukurtas kondicionierius. Ir netgi anksčiau, negu automobilis. 1884 metais anglų inžinierius W. Whiteley įmontavo ledų blokus po arklių traukiamu keleiviniu vagonu. Į saloną ledo atšaldytą orą pūtė ventiliatoriai, besisukantys nuo vagono ratų.

Nors dauguma automobilinių išradimų buvo atlikta Europoje, tačiau pirmasis kondicionierius buvo pagamintas JAV. Pirmasis automobilis, kuriame buvo sumontuotas kondicionierius, buvo 1939 metų gamybos "Packard". Norėdamas įjungti kondicionierių, šio automobilio vairuotojas turėjo užgesinti variklį ir uždėti dirželį ant kompresoriaus skriemulio. Didžiulis garintuvas buvo įmontuotas bagažinėje ir žymiai sumažindavo vietos bagažui.

1957 metais Cadillac Eldorado Broughams tapo pirmuoju automobiliu, kuriame oro kondicionierius buvo standartinės įrangos dalis.
Kondicionieriaus veikimas pagrįstas bendra visų skysčių savybe: bet kuriam skysčiui išgarinti reikalinga energija. Energija – tai šiluma. Šiluma – tai energija. Šaltis yra šilumos netekimas. Kadangi šiluma (t.y., energija) išnykti negali, tai šilumos netekimas reiškia jos perdavimą kitam kūnui.
Temperatūra yra energijos "intensyvumo" matas. Ji atspindi, kiek energijos tūrio vienete sukaupė tam tikras kūnas.
Jei tarp dviejų kūnų yra temperatūrų skirtumas, tai iš šiltesnio kūno į šaltesnį energija savaime bus perduodama tol, kol abiejų kūnų temperatūros išsilygins. Tai svarbu, norint suprasti kondicionieriaus veikimą.
Bet koks skystis garuodamas atšaldo su juo besiliečiančius daiktus arba aplinką. Tai pastebėsime užlašinę eterio, acetono ar kitos lengvai garuojančios medžiagos ant rankos. Lygiai taip pat bet kokie garai kondensuodamiesi išskiria šilumą. Galime sakyti, kad garai turi savyje energiją, kurią išskiria virsdamas skysčiu. Skystis, virsdamas garais, paima iš aplinkos tą patį energijos kiekį. Ši energija vadinama garavimo energija arba garavimo šiluma. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Dydis1.38 MB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kondicionavimo sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Zubavičius
Pasidalink su draugais