Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Harmoninės srovės grandinės analizė (6)

Harmoninės srovės grandinės analizė (6)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išmokti taikyti simbolinį metodą ir dėsnius, metodus kompleksinio dažnio srityje, suvokti ryšį tarp simbolių ir laiko srities nežinomųjų. Darbo eiga. Varianto Nr. 44. Duoti duomenys. Pasirenkamos šakų simbolinių srovių kryptys ir pažymimos schemoje. Remiantis pirmuoju ir antruoju Kirchhofo dėsniais, užrašomos nepriklausomos lygtys, kuriose nežinomieji yra šakų srovių kompleksinės amplitudės. Lygtys pagal I Kirchhofo dėsnį. Lygtys pagal II Kirchhofo dėsnį. Mazginių įtampų metodu apskaičiuojamos visų šakų srovių kompleksinės amplitudės: moduliai ir argumentai. Nubraižomos nepriklausomų mazgų srovių vektorinės diagramos. Nubraižomos kontūrinių įtampų vektorinės diagramos. Visos diagramos braižomos esant vidurinei Rk reikšmei. Nubraižoma kintamojo elemento šakos srovės modulio ir argumento priklausomybė nuo varžos didumo. Tikrinimas. Išvados.

Ištrauka

Elektros grandinė – tai elektros šaltinių ir elektrinių imtuvų visuma, sujungta laidais, kurioje teka srovė.
Grandinių teorijos elementai ta idealizuotieji realių grandinių elementai. Jie skirstomi į aktyviuosius ir pasyviuosius. Pirmieji yra elektros energijos šaltiniai, o antrieji vartoja arba kaupia energiją: varžiniai, reaktyvieji ir transformuojantys elementai.
Šaka- tai grandinės dalis, susidedanti iš nuosekliai sujungtų elementų (teka viena srovė). Mazgas- vieta, kur kertasi 3 ir daugiau šakų. Grandinėje elementai jungiami nuosekliai (tada jais teka ta pati srovė) ir lygiagrečiai (jų įtampa yra ta pati). Kontūras- tai uždaras kelias, susidedantis iš grandinės šakų ir mazgų. Elektros energijos šaltiniai - įrenginiai, kur kitų rūšių energija verčiama į elektros energiją. Šaltiniai būna dviejų tipų – srovės ir įtampos.
Elementai, kurių parametrai ar savybės nepriklauso nei nuo tekančios srovės, nei nuo veikiančios įtampos, vadinami tiesiniais. Ir priešingai: elementai, kurių parametrai priklauso nuo tekančios srovės ar veikiančios įtampos, vadinami netiesiniais. Yra tiesinių elementų, kurių parametrus galima keisti pagal pageidaujamą dėsnį, nepriklausomą nuo srovės ar įtampos. Jie vadinami parametriniais elementais.
Pirmasis Kirchhofo dėsnis: bet kurio grandinės mazgo srovių algebrinė suma lygi nuliui l = 0. Arba šitą dėsnį galime suformuluoti ir kitaip: į mazgą sutekančių srovių suma lygį ištekančių srovių sumai.
Antrasis Kirchhofo dėsnis: bet kurio grandinės kontūro elementų įtampų algebrinė suma lygi nuliui: U = 0. Kita vertus kontūro pasyviųjų elementų įtampų algebrinė suma yra lygi to paties kontūro elektrovarų algebrinei sumai I R = E.
Esant harmoniniam poveikiui, integralinės ir diferencialinės Omo dėsnio lygtys virsta trigonometrinėmis lygtimis. Vis dėlto stacionariuosius procesus išsišakojusiose grandinėse naudingiau apskaičiuoti kompleksinių amplitudžių arba simboliniu metodu. Tada pavyksta išvengti sudėtingesnių veiksmų, būtinų laiko srityje. Šį metodą elektrotechnikoje jau apie 1893 metus plačiai pradėjo naudoti amerikietis Č. Šteinmecas (Charles Cteinmetz). Kompleksinių amplitudžių metodas pagrįstas suvokimu, kad kiekvieną realią šakos srovę ar elemento įtampą atitinka jų kompleksinė amplitudė. Ji kompleksinio dažnio, arba vadinamoje simbolių srityje, apibūdinama kompleksiniu skaičiumi. Jis turi informaciją ir apie srovės ar įtampos amplitudę, ir apie jų pradinę fazę. Taigi grandinės tyrimas gali būti perkeltas iš realaus kintamojo t į kompleksinio dažnio jw sritį, kurioje tenka spręsti algebrines lygtis su kompleksiniais kintamaisiais.
Darbo tikslas – išmokti taikyti simbolinį metodą ir dėsnius, metodus kompleksinio dažnio srityje, suvokti ryšį tarp simbolių ir laiko srities nežinomųjų.

Darbo eiga – Sudarau grandinę ir nubraižau jos schemą. Analizuojamos schemos variantas pasirenkamas pagal studento bilieto numerio tris skaitmenis ir lentelėje pateiktą kodą. Varianto numerį rodo trečiasis ir ketvirtasis skaitmenys. Mano studento bilieto numeris yra **44*1, tai reikia spręsti 44-jo varianto uždavinį ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis2.91 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Harmonines sroves grandines analize (6) [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Krivickas
Pasidalink su draugais