Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Nuolatinės srovės grandinės analizė (5)

Nuolatinės srovės grandinės analizė (5)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - sudaryti ir nubraižyti grandinės schemą, apskaičiuoti šakų sroves ir elementų įtampas, išmokti taikyti Omo, Kirchhofo dėsnius, ekvivalenčiąsias transformacijas, kontūrinių srovių, mazginių įtampų metodus. Darbo eiga. Grafas. Varianto nr. 44. Duoti duomenys. I Kirchhofo dėsnio lygtys mazgams. II Kirchhofo dėsnio lygtys kontūrams. Supaprastinama analizuojama schema. Atlikus pakeitimus gavau supaprastinta schema. Kontūrinių srovių metodu apskaičiuojami visų šakų srovių stiprumai supaprastintoje schemoje. Apskaičiuotos šakų srovės. Sprendiniai patikrinami, sudarius galių balanso lygti, esant vidurinei Rk reikšmei. Nubraižoma kintamojo elemento šakos srovės priklausomybė nuo varžos dydžio. Apskaičiuojamos duotosios grandinės (nesupaprastintos) schemos srovės ir įtampos. Tikrinimai. Išvados.

Ištrauka

Elektros grandinė – tai elektros šaltinių ir elektrinių imtuvų visuma, sujungta laidais, kurioje teka srovė.
Grandinių teorijos elementai ta idealizuotieji realių grandinių elementai. Jie skirstomi į aktyviuosius ir pasyviuosius. Pirmieji yra elektros energijos šaltiniai, o antrieji vartoja arba kaupia energiją: varžiniai, reaktyvieji ir transformuojantys elementai.
Šaka- tai grandinės dalis, susidedanti iš nuosekliai sujungtų elementų (teka viena srovė). Mazgas- vieta, kur kertasi 3 ir daugiau šakų. Grandinėje elementai jungiami nuosekliai (tada jais teka ta pati srovė) ir lygiagrečiai (jų įtampa yra ta pati). Kontūras- tai uždaras kelias, susidedantis iš grandinės šakų ir mazgų. Elektros energijos šaltiniai - įrenginiai, kur kitų rūšių energija verčiama į elektros energiją. Šaltiniai būna dviejų tipų – srovės ir įtampos.
Elementai, kurių parametrai ar savybės nepriklauso nei nuo tekančios srovės, nei nuo veikiančios įtampos, vadinami tiesiniais. Ir priešingai: elementai, kurių parametrai priklauso nuo tekančios srovės ar veikiančios įtampos, vadinami netiesiniais. Yra tiesinių elementų, kurių parametrus galima keisti pagal pageidaujamą dėsnį, nepriklausomą nuo srovės ar įtampos. Jie vadinami parametriniais elementais.
Pirmasis Kirchhofo dėsnis: bet kurio grandinės mazgo srovių algebrinė suma lygi nuliui l = 0. Arba šitą dėsnį galime suformuluoti ir kitaip: į mazgą sutekančių srovių suma lygį ištekančių srovių sumai.
Antrasis Kirchhofo dėsnis: bet kurio grandinės kontūro elementų įtampų algebrinė suma lygi nuliui: U = 0. Kita vertus kontūro pasyviųjų elementų įtampų algebrinė suma yra lygi to paties kontūro elektrovarų algebrinei sumai I R = E.

Darbo tikslas – sudaryti ir nubraižyti grandinės schemą, apskaičiuoti šakų sroves ir elementų įtampas, išmokti taikyti Omo, Kirchhofo dėsnius, ekvivalenčiąsias transformacijas, kontūrinių srovių, mazginių įtampų metodus. Skaičiavimus patikrinti sudarant galių balansą.
Darbo eiga – Sudariau grandinę ir nubraižiau jos schemą. Analizuojamos schemos variantas pasirenkamas pagal studento bilieto numerio tris skaitmenis ir lentelėje pateiktą kodą. Varianto numerį rodo trečiasis ir ketvirtasis skaitmenys. Mano studento bilieto numeris yra **44*1, tai reikia spręsti 44-jo varianto uždavinį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Dydis930.69 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuolatines sroves grandines analize (5) [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Krivickas
Pasidalink su draugais