Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Elektrinių laukų modeliavimas baigtinių elementų metodu. Optimizavimo uždavinio sprendimas modeliuojant

Elektrinių laukų modeliavimas baigtinių elementų metodu. Optimizavimo uždavinio sprendimas modeliuojant

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Kabeliai. Koaksialiniai kabeliai. Koaksialinių kabelių tipai. Vytos poros kabelis. Optimizavimas. Optinio pluošto kabelis. Elektromagnetinių ekranų medžiagos. Pasirinkto objekto modelio sudarymas. Modeliavimo metodikos sudarymas. Uždavinio sprendimo algoritmo sudarymas. Modelio sudarymas ir sprendimas pasirinktoj QuickField programoj. Modeliavimo rezultatų grafinis atvaizdavimas. Išvados.

Ištrauka

Šiame kursiniame darbe nagrinėsiu paprastų kabelių kuriamą elektrinį lauką. Tirsiu kaip jį sumažinti, kad būtų kuo mažesnis poveikis aplinkai. Bandysiu surasti minimalias apsaugos priemones, kad pasiekčiau mažiausią elektrinio lauko spinduliavimą arba greitai jį nuslopinti. Ištirsiu dalinį ekranavimo įtaką. Ekranavimas - elektrinių laukų slopinimas. Ekranavimas yra naudojamas netik, kad būtų apsaugota aplinka nuo kabelio skleidžiamo elektrinio lauko, bet ir atvirkščiai. Ekranuojami yra jautrūs prietaisai, taip pat prietaisai, kurie skleidžia į aplinką nepageidaujamą elektrinį lauką. Ekranavimo principai ir ekranuojančios medžiagų savybės labai priklauso nuo elektromagnetinių laukų dažnio. Elektrinius statinius laukus galime ekranuoti tik laidžiais metaliniais ekranais. Elektrostatinis ekranas turi būti pagamintas iš metalo ir gerai sujungtas su lauką kuriančios aparatūros korpusu. Pramoninio 50 Hz dažnio kintamuosius elektrinius laukus galima susilpninti panaudojus ekranavimo priemones, tačiau šio dažnio kintamųjų magnetinių laukų ekranuoti praktiškai neįmanoma (priemonės labai brangios ir sudėtingos).
Patys kabeliai turi būti apsaugoti nuo aplinkos, visokiausių trukdžių, nes tai pablogina kabelio savybes, atsiliepia perdavimo signalo kokybei ir kitiems svarbiems parametrams.
Žiūrint į žmogaus organizmą nustatyta, kad elektromagnetinių laukų energija daro įtaką žmogaus psichinei ir fiziologinei būklei ir skirtingai veikia atskirus organus. Elektromagnetinių laukų įtaka priklauso nuo dažnio, laukų stiprumo ir jų poveikio laiko. Laikoma, kad silpno intensyvumo elektromagnetiniai laukai stimuliuoja centrinę nervų sistemą, o stipraus intensyvumo – slopina.
EML poveikis priklauso nuo individualių organizmo ir organų savybių, kurie į elektromagnetinę spinduliuotę reaguoja nevienodai. Įvairių organų jautrumas į EML priklauso nuo EML parametrų (pvz. silpnas, stiprus), nuo kraujagyslių tinklo, mitozinio dauginimosi ir ląstelių diferenciacijos lygio. Ypač jautrūs EML šiluminiam poveikiui yra permatomi akies audiniai, sėklidės, ir centrinė nervų sistema (CNS).
Todėl šiame darbe tirdamas elektrinį lauką, aš keisiu kabelio izoliacijos storį, keisiu pačią izoliacinę medžiagą ir bandysiu rasti optimaliausią medžiagą su kuo mažesniais matmenimis, kad gaučiau silpniausiai išspinduliuojamą elektrinį lauką į aplinką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis451.25 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektriniu lauku modeliavimas [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Noreika
Pasidalink su draugais