Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Nuolatinės srovės grandinės analizė (4)

Nuolatinės srovės grandinės analizė (4)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas ir eiga. Pirmoji grandinės schema. Grandinės schema su pažymėtomis srovėmis ir kontūrais. Kirchhofo dėsnių užrašymas. Kintamojo elemento šakos srovės stiprio priklausomybė nuo varžos didumo. Duotosios grandinės įtampų skaičiavimas. Sprendinių patikrinimas. Išvados.

Ištrauka

Elektros grandinė – tai elektros šaltinių ir elektrinių imtuvų visuma, sujungta laidais, kurioje teka srovė. Grandinės būna:
1) paprastos (teka viena ir ta pati srovė);
2) sudėtingos (teka daugiau nei viena srovė, jose yra 2 ar daugiau mazgų).
Šaka- tai grandinės dalis, susidedanti iš nuosekliai sujungtų elementų (teka viena srovė). Mazgas- vieta, kur kertasi 3 ir daugiau šakų. Grandinėje elementai jungiami nuosekliai (tada jais teka ta pati srovė) ir lygiagrečiai (jų įtampa yra ta pati). Kontūras- tai uždaras kelias, susidedantis iš grandinės šakų ir mazgų. El. energijos šaltiniai- įrenginiai, kur kitų rūšių energija verčiama į el. energiją. Šaltiniai kuria energiją, imtuvai ją vartoja.
Elektrinės grandinės elementai skirstomi į aktyvinius ir pasyvinius. Pirmieji yra elektros energijos šaltiniai, o antrieji vartoja arba kaupia energiją.
Elementai, kurių parametrai ar savybės nepriklauso nei nuo tekančios srovės, nei nuo veikiančios įtampos, vadinami tiesiniais. Ir priešingai: elementai, kurių parametrai priklauso nuo tekančios srovės ar veikiančios įtampos, vadinami netiesiniais. Yra tiesinių elementų, kurių parametrus galima keisti pagal pageidaujamą dėsnį, nepriklausomą nuo srovės ar įtampos. Jie vadinami parametriniais elementais.
Grandinės skirstomos:
1) pagal funkciją (stiprinti ar silpninti signalui (stiprintuvai, silpnintuvai), ar signalui stabilizuoti (stabilizatoriai, lygintuvai));
2) pagal garndinių struktūrą (tiesinės, netiesinės).
Omo dėsnis teigia, kad srovė yra tiesiogiai proporcinga įtampai ir atvirkščiai proporcinga varžai.
Pirmasis Kirchhofo dėsnis: bet kurio grandinės mazgo srovių algebrinė suma lygi nuliui l = 0. Arba šitą dėsnį galime suformuluoti ir kitaip: į mazgą sutekančių srovių suma lygį ištekančių srovių sumai.
Antrasis Kirchhofo dėsnis: bet kurio grandinės kontūro elementų įtampų algebrinė suma lygi nuliui: U = 0. Kita vertus kontūro pasyviųjų elementų įtampų algebrinė suma yra lygi to paties kontūro elektrovarų algebrinei sumai I R = E.
Darbo tikslas – sudaryti ir nubraižyti grandinės schemą, apskaičiuoti šakų sroves ir elementų įtampas, išmokti taikyti Omo, Kirchhofo dėsnius.

Darbo eiga – Sudarau grandinę ir nubraižau jos schemą. Analizuojamos schemos variantas pasirenkamas pagal studento bilieto numerio tris skaitmenis ir lentelėje pateiktą kodą. Varianto numerį rodo trečiasis ir ketvirtasis skaitmenys. Mano studento bilieto numeris yra 897731, tai reikia spręsti 77-jo varianto uždavinį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis87.88 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuolatines sroves grandines analize (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Sveikata
Pasidalink su draugais