Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Šviesolaidžiai ir informacinis verslas

Šviesolaidžiai ir informacinis verslas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Šviesolaidžių veikimo principas. Kas yra šviesolaidžiai. Kaip šviesolaidžiu sklinda šviesa. Reiškiniai skaidulos medžiagoje. Skaidulinių šviesolaidžių medžiagos. Optiniai kabeliai. Skaidulų sujungimai. Nuostoliai skaiduliniuose šviesolaidžiuose. Slopinimas. Optinių impulsų iškraipymai. Optimalus šviesos bangos ilgis. Šviesolaidžių technologija. Šviesolaidžio perdavimo sistema. Siųstuvas. Optinis regeneratorius. Optinis imtuvas. Optinis reflektometras. Detektoriai. Šviesolaidžių ypatumai. Šviesolaidžių privalumai. Šviesolaidinių tinklų plitimas. Keletas šviesolaidžių ypatybių. Išvados.

Ištrauka

Mūsų naujasis "technologijų amžius"- tai daugybė nuostabiausių išradimų bei atradimų. Mūsų sugebėjimai perduoti informaciją ir informacijos priemonės, kurias mes naudojame tai informacijai perduoti, yra, matyt, atsakingiausia vystymosi dalis. Pereinant nuo praeito amžiaus varinių laidų prie šiandieninių šviesolaidinių kabelių, galimybė perduoti daugiau informacijos, greičiau ir ilgesniais atstumais išsiplėtė neaprėpiamai. Tačiau naudodamasis šiomis technologijomis- siųsdamas ar gaudamas informaciją, nedažnas susimąsto, kaip vyksta pats procesas, kuo ta informacija perduodama ir kaip ji grįžta. Taigi pasirinkau darbą rašyti šia tema, nes norėjau įsigilinti į šios šiuolaikinės technologijos veikimo principą, sužinoti kuom šviesolaidiniai tinklai yra ypatingi ir kokie yra jo privalumai prieš jo "konkurentus"- varinius laidus.
Rašant šį darbą buvo įsitikinta, jog pagrindinis šaltinis rinkti informaciją ir susipažinti su šviesolaidžiais yra internetas, o daugiausia literatūros apie šviesolaidžius išleidžiama anglų kalba. Tad internetas ir buvo pagrindinis informacijos šaltinis, iš kurio duomenys buvo naudojami. Taigi galima sakyti, kad mes kasdien beveik neišvengiamai susiduriame su šviesolaidinėmis technologijomis, tačiau retas vartotojas nutuokia, kas vyksta to plonyčio šviesolaidžio viduje.
Šio darbo tikslas – visapusiškai susipažinti su šviesolaidžiais bei jų veikimo principu. Tad siekiant šio tikslo, būtina išanalizuoti, kaip šiais mažais stiklo siūleliais sklinda šviesa. Taip pat reikia aptarti jų sandarą, skaidulinių šviesolaidžių medžiagas, reiškinius, vykstančius skaidulos medžiagoje, bei kaip jie jungiami vienas su kitu. Skaiduliniuose šviesolaidžiuose neapsieinama ir be nuostolių, kurie ir bus paminėti viename iš skyrių. Tolesniuose skyriuose aptariama šviesolaidžių perdavimo sistema. Žinoma, šviesolaidiniai tinklai turi daugybę privalumų bei pranašumų prieš kitus jų konkurentus, tokius kaip variniai laidai. Taigi šie privalumai taip pat bus aptariami viename iš paskutiniųjų šio darbo skyrių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Dydis72.38 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sviesolaidziai ir informacinis verslas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. R. Pranaitis
Pasidalink su draugais