Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Tiltinių kranų judėjimas

Tiltinių kranų judėjimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Kablinio krano judėjimo mechanizmo kinematinė schema. Elektros variklio parinkimas. Elektros variklių patikrinimas įšilimui. Pavaros apkrovimo diagramos sudarymas. Paleidimo rezistorių skaičiavimas. Paleidimo rezistorių parinkimas. Elektromagnetinio stabdžio skaičiavimas ir parinkimas. Kabelių ir apsaugos aparatų pasirinkimas. Kabelių parinkimas. Apsaugos aparatų parinkimas. Krano mechanizmų valdymo būdo parinkimas. Krano mechanizmų principinės schemos sudarymas. Darbo sauga. Išvados.

Ištrauka

Kranais vadinami kėlimo įrenginiai skirti vertikaliam ir horizontaliam krovinių perkėlimui nedideliais atstumais. Pagal konstrukciją, susijusę su darbo sąlygomis ir paskirtimi, kranai gali būti:
1. Tiltiniai;
2. portaliniai;
3. bokštiniai;
4. ožiniai ir kitokie.
Įmonių cechuose ir teritorijoje labiausiai paplitę tiltiniai kranai, kurie naudojami krovinių perkėlimui ir nuleidimui, o taip pat jų perkelimui isilgai ar skersai cecho.
Tiltinio krano tipą apsprendžia cecho specifiką ir jo technologiją, vienokį daugelis kranų įrenginių mazgų yra vienodo tipo visiems kranams, pavyzdžiui kėlimo ir judėjimo mechanizmai.
Mūsų ceche bus naudojamas judėjimo mechanizmas, tokią judėjimo mechanizmo schema yra pavaizduota 1 paveikslėlyje.
Krano tilto judėjimo mechanizmais vadinami kėlimo įrenginiai, skirti vertikaliam ir horizontaliam krovinių perkėlimui. Pagal konstrukcija krano tilto judėjimo mechanizmus sudaro: kėlimo mechanizmo, kuris susideda iš krovinio būgno, variklio reduktoriaus elektromagnetinio stabdžio kablio, galinio jungiklio. Krano tilto judėjimo įrenginių važiuoklė yra su ratukais kurie remiasi į sijos apatinę lentynėlę. Važiuoklė juda, varikliui perduodant judesį per cilindrinį reduktorių, taip pat šioje dalyje yra galiniai jungikliai. Maitinimas: srovė paduodama kontaktiniais laidais – trolėjomis, kurios pakabintos sijos lygyje per srovės nuemiklius pritvirtintus ant kronšteinų. Mažos galios judėjimo mechanizmai neturi važiuoklės variklio.
Daugiausiai įmonių cechuose ir teritorijoje paplitę tiltiniai kranai, kurie naudojami krovinių pakelimui ir nuleidimui, o taip pat jų perkėlimui išilgai ir skersai cecho. Tiltinio krano tipą apsprendžia cecho specifika ir jo technologija.
Priklausomai nuo transportuojamo krovinio rūšies, naudojami kranuose vežimėliai su įvairiais krainių sugriebimo įrenginiais – griebtuvais kabliais, magnetais, greiferiais. Visų tipų kranams pagrindiniai mechanizmai krovinių transportavimui yra pakelimo gerves ir judėjimo mechanizmas. Tai leidžia unifikuoti bendrus kranų el. pavarų klausimus: skaičiuoti statines apkrovas, parinkti variklio galią, analizuoti darbo rėžimus, parinkti pavaros sistemas.
Lengvieji tiltiniai kranai iki 5 tonų, taip pat turi pakabinamuosius vežimėlius (kranai – sijos). Šie kranai – sijos turi judėjimo mechanizmą su elektros pavara ir juda ant vienos sijos.
Krano tilto judėjimo mechanizmai padeda transportuoti krovinius cechuose ir kitose patalpose. Taip pat turi nesudėtingą valdymo įrangą. Tam yra naudojami pultai, kurie juda kartu su transportavimo mechanizmu ir su kuriuo yra sujungti elektros kabeliu ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis406 KB
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tiltiniu kranu judejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais