Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Erdvėlaivio saulės sekimo sistema

Erdvėlaivio saulės sekimo sistema

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. AVS veikimo principo aprašymas. AVS elementų diferencialinės ir operatorinės lygtys. AVS elementų perdavimo funkcijos. Atviros sistemos stiprinimo koeficiento skaičiavimas. Laiko pastoviųjų ir perdavimo koeficientų skaičiavimas. AVS logaritminių-dažninių charakteristikų sudarymas; fazės ir amplitudės stabilumo atsargų radimas. Koregavimo grandies parinkimas. Pereinamųjų procesų skaičiavimas (modeliavimas), atsiradus valdymo (trikdymo) signalo pokyčiui. Kokybiniai pereinamojo proceso rodikliai. Išvados. Projekto grafinė medžiaga.

Ištrauka

Didinant pramonės įrenginių našumą, gerinant veikimo kokybę ir ergonomiškumą, didžiulę reikšmę turi automatinės elektros pavaros. Greta svarbiausios funkcijos – suteikti judesį įvairiems pavieniams arba technologinio proceso susietiems mechanizmams – jos atlieka daugybę lokalinės automatizacijos funkcijų, priklausančių nuo konkretaus mechanizmo paskirties technologiniame procese. Automatinės pavaros vykdo mechanizmų paleidimo ir stabdymo operacijas, reguliuoja ir stabilizuoja jų greitį, sukimo momentą, nustato judamųjų dalių padėtį, įgalina operatoriaus nuožiurą ir automatiškai pagal programą keisti technologinių mechanizmų darbo režimą ir sudaryti riekiamą šių mechanizmų tarpusavio sąveiką.

Operatoriui, aptarnaujančiam įrenginį ar technaloginį procesą, lieka tik ribotas valdymo operacijų skaičius; šioms operacijoms atlikti nereikia nei fizinės, nei protinės įtampos.

Šiuolaikinės automatinės elektros pavaros – tai sudėtingi elektromechaniniai įrenginiai, jungiantys elektros mašinų, pramoninės elektronikos, tecnhinės kibernetikos, skaičiavimo technikos ir kitų mokslo bei technikos sričių elementus į vieną visumą. Automatinės elektros pavaros vis plačiau naudojamos ne tik pramonėje, bet ir statyboje, transporte, laivyne, aviacijoje, žemės ūkyje ir kitur. Vis daugiau atsiranda bendrų techninių problemų, susijusių su gamybos procesų automatizavimu, technologinių mechanizmų darbo našumo didinimu, produkcijos kokybės gerinimu, gamybinių įrenginių konstrukcijos tobulinimu. Šios problemos sprendžiamos naudojant automatines elektros pavaras. Automatinėms elektros pavaroms valdyti pakanka paprasčiausių žmogaus – operatoriaus komandų: įjungti įtaiso pavarą, nustatyti reikiamą režimą ar programą, išjungti pavarą. Kartais ir šias komandas siunčia kitos valdymo sistemos, kompleksiškai automatizuojančios iš atskirų mechanizmų sudarytas technologines linijas, apdorojimo centrus ar pramoninius robotus.

Tobulinant automatines elektros pavaras, intensyviai diegiami naujausi mokslo ir technikos laimėjimai. Naujų modelių elektros pavarų automatinio valdymo sistemos įgalina supaprastinti technologinius mechanizmus, pagerinti jų konstrukciją, atsisakyti daug metalo suvartojančių, neekonomiškų ir triukšmingų judesį perduodančių mechaninių grandžių, pailginti vykdymo įtaisų eksploatacijos trukmę, pagerinti gamybos įrenginių operatorių darbo sąlygas.

Informacijos apdorojimo įtaise mechanizmo ir pavaros kintamieji palyginami su jų pageidaujamomis ir ribinėmis reikšmėmis. Atsižvelgiant į kintamųjų nuokrypas bei valdymo dėsnį, informacijos apdorojimo įtaisa per valdymo signalų ir komandų formavimo įtaisus keičia valdymo sistemos struktūrą, reguliuoja pavaros energetinės dalies kintamuosius. Patikimai reguliuojančiose automatinėse pavarose tam tikslui naudojami įtaisai, sudaryti iš integrinių schemų, mikroprocesorių ar mikro elektroninių skaičiavimo mašinų (EMS).
Kursinio darbo užduotis – sumodeliuoti saulės sekimo valdymo sistemą, kurios tikslas yra valdyti kosmose esančio objekto padėtį taip, kad jis sektų saulę su dideliu tikslumu. Projektuojamoje sistemoje atliekamas saulės sekimas tik vienoje plokštumoje. Schematinė saulės sekimo diagrama pateikta 1-ajame brėžinyje . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis545.57 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Erdvelaivio saules sekimo sistema [speros.lt].doc
Microsoft Word Grafine medziaga [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. R. Rinkevičienė
Pasidalink su draugais