Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Komutatoriaus prototipo valdymo blokas (2)

Komutatoriaus prototipo valdymo blokas (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Mikroprocesorių kursinio darbo individuali užduotis. Įvadas. Darbo tikslas. Darbo užduotis. Užduotys programinės įrangos fragmentams. Darbo rezultatai. Komutacinio valdymo bloko schema. KVB principinė schema. Veikimo paaiškinimas. FIFO buferio MTF. Programinės įrangos algoritmo schema. Programinės įrangos fragmentas. Dinaminis MAC adresų lentelės sudarymas segmentiniams kanalams. Gavėjo kanalo nustatymas segmentiniam kanalui. Išvados.

Ištrauka

Komutatorius yra tinklinis įrenginys, atliekantis duomenų paketų komutavimą pagal RAM atmintyje laikomą komutavimo MAC adresų lentelę.
Komutatoriaus paskirtis yra nukreipti atėjusį paketą tik į tą kanalą, prie kurio yra prijungtas paketo gavėjas. Palyginimui skirstytuvas atėjusį paketą perduoda i visus kanalus. Siuntėjo ir gavėjo adresai yra visada perduodami duomenų paketo pradžioje.
Priėmęs paketą bet kuriame kanale, komutatorius turi atlikti:
1. Adresu lenteles valdymą. Kai MAC adresu lentele sudaroma dinamiškai, tai vykdyti jos adresų atnaujinimą. Jeigu paketas atėjo į pavienio kompiuterio prijungimo i-ąji kanalą, tai irašyti siuntėjo adresą į tą MAC adresu lenteles eilutę, kuri nurodo i-ojo kanalo MAC adresą. Jeigu paketas atėjo į segmento prijungimo kanalą, tai patikrinti ar segmento adresų tarpe yra siuntėjo adresas. Jeigu jo nėra, tai įtraukti jį į sąrašą. Kai MAC adresu lentelė yra statinė, tai priėmus kiekvieną paketą lentelė neatnaujinama. Statinė lentelė užpildoma, vykdant komutatoriaus konfiguravimą iš kurio nors kompiuterio.
2. Sukomutuoti kanalus
2.1. Pagal MAC adresų lentelę surasti kanalo numerį atitinkantį gavėjo MAC adresą. Jeigu toks kanalas rastas, tai paketą nukreipti tik į tą kanalą. Jeigu MAC adresu lentelėje tokio gavėjo adreso nėra, tai paketą išsiųsti i visus komutatoriaus kanalus, išskyrus tą, iš kurio jis atėjo.
2.2. Jeigu paketas atėjo į segmento prijungimo kanalą, tai nevykdyti paketo komutavimo, jei gavėjas yra tame pačiame segmente. Jeigu gavėjas duoto kanalo segmente nerastas, tai paketą išsiųsti į kanalą, nustatomą iš MAC lenteles, kaip ir 2.1 punkto atveju
Pirmame paveikslėlyje pavaizduota komutatoriaus ir tinklo komponentų (personalinių kompiuterių PK, tinklo segmentų, serverio) sujungimai. Taip pat komutatoriaus kanalai gali būti trijų rūšių:
1. Pavienio komponento, pvz., kompiuterio, prijungimui,
2. Tinklo segmento (potinklio) prijungimui,
3. Dedikuotas kanalas serverio prijungimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Dydis131.72 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komutatoriaus prototipo valdymo blokas (2) [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais