Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Elektronika>Funkcijos f(x)=ex skaičiavimo programa mikroprocesoriui Intel 8080

Funkcijos f(x)=ex skaičiavimo programa mikroprocesoriui Intel 8080

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Užduoties analizė. Programos algoritmas. Programos mnemoninis ir šešioliktainis kodai. Programos patikros rezultatai. Apibendrinimas.

Ištrauka

Mikroprocesorius – tai programa valdomas įtaisas, sudarytas iš vienos ar kelių mikroschemų. Dažniausiai mikroprocesorius daromas viename kristale.
Mikroprocesoriai turi būdingus mikroschemų bruožus: gaminant masiškai, jie yra labai pigūs ir patikimi. Įvairūs mikroprocesoriai naudojami visuose skaitmeniniuose prietaisuose: laikrodžiuose, televizoriuose, kompaktinių plokštelių grotuvuose, asmeniniuose kompiuteriuose ir t.t. Mikroprocesorių kaina svyruoja nuo kelių centų iki kelių tūkstančių litų, našumas - nuo kelių tūkstančių iki milijardų ar daugiau aritmetinių operacijų per sekundę.
Šiame kursiniame darbe rašysime programą, kuri atliks skaičiavimus procesoriuje Intel 8080 (KP580ИK80). Intel pasirodė 1974 m. ir neretai laikomas pirmuoju praktiniam pritaikymui iš tiesų tinkamu šio tipo prietaisu. Jis buvo programiškai suderinamas su anksčiau gamintu Intel 8008, kuris nepasiteisino, nes reikalavo pernelyg daug papildomų mikroschemų savo darbui palaikyti. Šis mikroprocesorius gali dirbti 2 MHz taktiniu dažniu, atlieka 0,64 mln. operacijų per sekundę, sudarytas iš 6000 tranzistorių, adresuojama atmintis 64 Kb, naudojama galia 1,35-1,7 W, duomenų magistralė 8 bitai, turi fiksuotą komandų sistemą, kuri įrašoma gamybos metu į ir vartotojas jos negali keisti. Mikroprocesorius sukurtas taikant 6m technologiją.
Palyginti su Intel 8008, mikroprocesoriaus našumas padidėjo dešimt kartų, o papildomų, mikroprocesoriaus darbą palaikančių, mikroschemų sumažėjo nuo 20-ies iki šešių. Mikroprocesorius buvo naudojamas gatvių apšvietimo valdymo įrenginiuose ir pirmuosiuose asmeniniuose kompiuteriuose Altair. Dabar dėl nesudėtingos architektūros ir paprastos komandų sistemos mikroprocesorius plačiai naudojamas mokymo tikslais. Duomenims saugoti mikroprocesorius turi 7 aštuonių skilčių registrus. Registras A, vadinamas kaupikliu, skirtas keitimuisi informacija su išoriniais įtaisais. Atliekant aritmetines, logines ir postūmio operacijas, kaupiklyje laikomas vienas iš operandų. Jame talpinamas operacijos vykdymo rezultatas. Kiti šeši registrai – B, C, D, E, H, ir L – sudaro vadinamą bendros paskirties registrų bloką ir gali būti naudojami ir duomenims, ir adresams laikyti. Kai reikia saugoti 16 skilčių dvejetainius skaičius, šie pavieniai 8 skilčių registrai jungiami į poras BC, DE, HL.
Nors šis mikroprocesorius atrodo labai silpnas ir lėtas lyginant su naujausiais šiuo metu gaminamais mikroprocesoriais (tarkim Pentium 4 turi apie 55 milijonus tranzistorių, taktinis dažnis apie 2 GHz), tačiau jis mums naudingas programuojant elementarias programėles, susipažįstant su mikroprocesorių struktūra, veikimo principu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Dydis79.16 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Funkcijos f(x)=ex skaiciavimo programa mikroprocesoriui Intel 8080 [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. G.Gražulevičius
Pasidalink su draugais