Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Elektronika>Terminės difuzijos proceso tyrimas (2)

Terminės difuzijos proceso tyrimas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Elektronikos pagrindų kursinis projektas. Įvadas. Difuzijos proceso tyrimas. Priemaišų pasiskirstymas, kai difuzija vyksta iš begalinio šaltinio. Difuzinio srauto tankio ir legiravimo dozės kitimas laike, kai difuzijos šaltinis begalinis. Priemaišų pasiskirstymas, kai difuzijos šaltinis ribotas. Priemaišų įvedimo ir perskirstymo temperatūrų įtaka pn sandūros gyliui. Priemaišų pasiskirstymas tranzistoriuje formuojamame dvikartės difuzijos būdu. Terminės difuzijos proceso tyrimas. Apskaičiuoti ir nubraižyti priemaišos pasiskirstymą po priemaišų įterpimo etapo. Apskaičiuoti ir nubraižyti, kaip priemaišų įterpimo etape kinta priemaišos srauto tankis ir legiravimo dozė. Apskaičiuoti ir nubraižyti priemaišos pasiskirstymą po priemaišų perskirstymo etapo. Ištirti ir nubraižyti priemaišų įterpimo ir perskirstymo temperatūrų nuokrypių įtaką pn sandūros gyliui. Apskaičiuoti ir nubraižyti priemaišų pasiskirstymą tranzistoriuje, formuojamame dvikartės difuzijos būdu. Paviršinių akustinių bangų juostinio filtro projektavimas. Paviršinio akustinių bangų juostinio filtro skaičiavimai. Išvados.

Ištrauka

Šiandienos gyvenimas neįsivaizduojamas be įvairių elektroninių prietaisų. Pagrindinė šiuolaikinės technikos sudėtinė dalis yra mikroprocesoriai. Jie sudaryti iš daugybės mažų elementų. Mikroprocesoriai gaminami terminės difuzijos būdu. Šis gamybos būdas reikalauja didelio kruopštumo ir idealios švaros.
Kursiniame darbe apžvelgsiu terminės difuzijos procesą, jo eigos parametrų priklausomybę nuo laiko ir temperatūros, pn sandūros gylio. O taip pat svarbią tranzistoriaus charakteristiką - priemaišų pasiskirstymą jame.
Antroje dalyje aptarsiu paviršinių akustinių bangų filtro projektavimą. Išnagrinėsiu šio filtro sandarą, jo sudarymo metodiką, bei dažninę amplitudės charakteristiką, pagal kurią nustatomas filtro pralaidumo juostos plotis.
Difuzija vadinamas kryptingas medžiagos sklidimas koncentracijos mažėjimo link dėl jos dalelių chaotiškojo judėjimo. Gaminant puslaidininkinius prietaisus ir puslaidininkines integralines schemas, difuzijos reiškinys panaudojamas puslaidininkinių legiravimui. Įvedus, aukštoje temperatūroje, difuzijos būdu į paviršinį puslaidininkio sluoksnį priemaišų, galima pakeisti to sluoksnio laidumo tipą arba sudaryti lokalines kitokio laidumo tipo sritis.
Terminė priemaišų difuzija vyksta dėl difunduojančios medžiagos – difuzanto – koncentracijos gradiento.
Priemaišų atomai į kietuosius kūnus gali skverbtis keliais būdais: užimdami vakansijas, prasisprausdami tarp mazgų ir pasikeisdami vietomis su gretimais atomais (1pav.). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis428.18 KB
Autoriussimbulka
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGeižutis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Termines difuzijos proceso tyrimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Geižutis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą