Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Elektronika>Mikrovaldiklio PIC 16C620 taikymas

Mikrovaldiklio PIC 16C620 taikymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Mikrovaldiklių apžvalga, taikymo sritys. Analitine dalis. PIC16C620 technines charakteristikos. Sutartinis grafinis ženklas, išvadų paskirtis. Sandaros schemos analizė. Atminties organizacija. Išsamus nurodyto sandaros komponento aprašymas: Nustatymas į pradinę būseną. Literatūros sąrašas. Praktinė dalis. Programą, sudaryta pagal testo Nr.2 sąlygas, su komponentais ir H kodais. Programos H failas. Grafinė dalis. PIC 16F8X Sandaros schema. PIC 16C620 taikymo elektros principinė schemą.

Ištrauka

Mikrovaldiklis - tai integrinis grandynas (IG) su specializuotu mikroprocesoriumi (MP), atitinkantis 2 kriterijus: 1 . Yra pritaikytas automatiniam darbui paprasčiausiuose įtaisuose. Negalima prijungti vidinių pagalbinių įrenginių, pav. atminties. 2 . Suprojektuotas matavimo-valdymo sis-temoms, todėl turi kaip skaitmeninius taip ir analoginius prievadus darbui su I/O.
Tokios paskirties skaitmeniniai įtaisai dar vadinami vienkristaliais mikrokompiuteriais (ang. Single-chip microcomputer).
Skirtumai tarp MP ir MV ( mikrovaldiklio)
MP neturi vidinės programinės atminties ir išorinių įtaisų sąsajų (interfeisų). MV - tai tas pats MP, bet papildomai yra programinė atmintis ir įranga prijungti išorinius įtaisus (sąsajos). Dažniausiai skiriasi ir komandų sistema (ang. Instruction Set):
MP būdingos matematinio apdorojimo, duomenų apdorojimo komandos, o MV - išplėsta komandų grupė darbui su I/O.
Mikrovaldikliai – tai vienkristaliai prietaisai, turintys savyje visus įrenginius, būtinus mini-malios konfigūracijos valdymo schemai sukurti: procesorių duomenų atmintį, komandų atmintį, taktinių impulsų generatorių, programuojamas įvedimo ir išvedimo schemas ir t.t.
Mikrovaldikliai didžiulį perversmą padarė ir automatikos technikos vystymuisi, buvo atsisa-kyta relių, po to loginių integrinių grandynų, juos pakeitė programuojami mikrovaldikliai sutrum-pintai vadinami "pikais" PIC ir loginiai valdikliai.
Šitie mikrovaldikliai palaiko duomenų mainus tarp CPU ir išorinių įtaisų. Svarbesnės iš jų kartais vadinamos kontroleriais. Mikrovaldiklių rinkinius gamina firmos OPTI, SIS, FOREX, UMC ir kt.
Svarbesni mikrovaldikliai, įeinantys į rinkinį, yra šie:
Sisteminis valdiklis, kuris palaiko CPU ir kompresoriaus sąveiką, taip pat valdo spartinan-čiąją atmintį;
Duomenų buferio mikrovaldiklis (Data Buffer Controller), kuris valdo buferinę atmintį, skir-tą informacijai laikinai saugoti:
Integruotasis išorinis įtaisų mikrovaldiklis (Integrated Peripheral Controller), kuris įsimena programos nustatytus AK konfigūracijos parametrus; į jį integruoti du procesų nutraukimo mikro-valdikliai, du tiesioginiai atminties mikrovaldikliai DMA, sisteminis laikrodis ir kt.
1975m. Firma GI pagamino periferinį mikrovaldiklį (Peripheral Interface Controller arba PIC), kuris buvo skirtas 16-skilčių procesoriaus įėjimų/išėjimų valdymui. Jis atlikdavo nesudėtingų programų apdorojimą, todėl komandų rinkinys buvo mažas. Beveik visos komandos vykdomos per vieną mašininį ciklą.
Elektronikos ateitis šiuo metu nusimato, kad bus beveik visiškai atisakyta analoginės tech-nikos, išskyrus tas dalis kur priima arba perduoda analoginį signalą. Jį sustiprina ar padidina jo jaut-rumą norint jį priimti, arba pervesti galingu analoginiu signalu. Trumpai tariant viskas bus kompiu-terizuojama ir automatizuojama, siekiant mažesnio energijos suvartojimo, gavimo energijos iš ap-linkos, ir kad galėtume sumažinti naftos produktų išmetimą į alpiką t.y. transporto susisekimo prie-mones. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-10
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis466.76 KB
AutoriusRimvydas
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikrovaldiklio PIC 16C620 taikymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą