Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Elektronika>Mikrovaldiklio PIC16FR6X taikymas

Mikrovaldiklio PIC16FR6X taikymas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Mikrovaldiklių apžvalga, taikymo sritys. Analitinė dalis. PIC16FR6X techninės charakteristikos. Sutartinis grafinis ženklas, išvadų paskirtis. Sandaros schemos analizė. Atminties organizavimas. Išsamus nurodyto sandaros komponento aprašymas: Pertrauktys. Praktinė dalis. Programa sudaryta pagal testo Nr. 2 sąlygas, su komponentais ir H kodais. Programos H failas. Grafinė dalis. PIC16FR6X sandaros schema. PIC16F84 taikymo elektros principinė schema. Elementų sąrašas.

Ištrauka

Amerikos firma Mikrochip Technology Inc. jau daugiau nei du dešimtmečius iš eilės yra viena iš svarbiausių firmų, gaminančių 8-skilčių KMOP mikrovaldiklius. Firma gamina ne tik mikrovaldiklius, bet ir elektriškai perprogramuojamus atmintinės integrinius grandinus (EEPROM), kurių talpa nuo 1 iki 64 kB.
PIC16CXX – tai 8-skilčių RISC architektūros Mikrochip Technology Inc. firmos mikrovaldikliai. Pasižymintis tuo, kad yra pigūs, suvartoja mažai elektros energijos, didelis greitis. PIC16CXX valdikliai turi EEPROM programai, duomenų RAM ir yra gaminami 18 ir 28 kojelių korpuse.
PIC OTP – tai vieną kartą vartotojo užprogramuojami valdikliai, skirti prietaisams, kurių programa nebus keičiama. Šie valdikliai išleidžiami pigiuose plastikiniuose korpusuose su atitinkamo tipo išoriniu (kvarciniu arba RC) generatoriumi.
Prietaisams, kurių programa gali būti keičiama, arba turi kokias nors besikeičiančias dalis (lenteles, kalibravimo parametrus, kodus ir t.t.) yra gaminami elektriškai perprogramuojami mikrovaldikliai PIC16C84. kaip ir kiti PIC16CXX šeimos mikrovaldikliai, taip ir PIC16C84 pasižymi mažu elektros energijos suvartojimu, bei dideliu greičiu, yra uniersalūs ir populiarūs. Atitinkamai užprogramuotas valdiklis gali dirbti kaip skaitiklis ar bet koks kitas prietaisas, kuriame sukonstruoti reikėtų daug paprastų mikroschemų, tuo tarpu, kai PIC16C84 yra vienos papraščiausios mikroschemos gabaritų (18 kojelių).
1975 metais firma GI pagamino periferinį mikrovaldiklį (Peripheral Interface Controller arba PIC), kuris buvo skirtas 16-skilčių procesoriaus įėjimų/išėjimų valdymui. Jame nebuvo atliekamas sudėtingas informacijos apdorojimas, todėl jo komandų rinkinys buvo mažas. Beveik visos komandos vykdomos per vieną mašininį ciklą. Šis mikrovaldiklis , turėjęs RISC architektūrą, tapo šiuolaikinės PIC16/17 mikrovaldiklių architektūros pavyzdžiu.
PIC16/17 šeimos mikrovaldikliai apjungia visas naujausias mikrovaldiklių technologijas: vienkartinės arba daugkartinės pastoviosios atminties (PROM) programavimą, minimalų energijos naudojimą, didelę galią, RISC architektūrą, mažus gabaritus. Šiuos mikrovaldiklius patartina naudoti visais atvejais, kai energijos sąnaudos, gabaritai ir kaina turi būti optimalūs. Esant dieliam greičiui, galima gaminti prietaisus, veikiančius realiam laike. Pavyzdžiui video žaidimai, diskiniai kaupikliai, įvairūs terminalai (displejai), kasos aparatai, skaneriai ir t.t.
Keletas PIC mikrovaldiklių panaudojimo pavyzdžių:
Ryšių technikoje: mikro ATS, autoatsakikliai, numero atpažinimui, bevieliai ir mobilieji telefonai, akumuliatorių įkrovikliai, faksai, modemai, radiomodemai, pranešinimų gavikliai (peidžeriai).
Buitineje technikoje: signalizacijos bei matavimo prietaisai, vandens, dujų, elektros energijos skaitikliai, jonizacinio spinduliavimo detektoriai, žaislai.
Automobilinėje elektronikoje: auto signalizacija, lokacijos detektoriai, mikroklimato valdymas, kombinuoti matavimo prietaisai, įpurškimo ir uždegimo valdymo sistemos.
Pramoniniai valdikliai: intelektualūs jutikliai, elektros variklių valdymas, pramoniniai robotai, temperatūros, drėgmės, slėgio ir t.t. reguliatoriai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-10
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis190.94 KB
AutoriusRimvydas
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasP. Balčiūnaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikrovaldiklio PIC16FR6X taikymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • P. Balčiūnaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą