Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Elektronika>Radijo sistemos ir aparatūra (2)

Radijo sistemos ir aparatūra (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Anotacija lietuvių ir anglų kalbomis. Įvadas. Užduoties analizė. Parengtinis imtuvo skaičiavimas ir sandaros schemos sudarymas. Radijo dažnio trakto selektyviosios sistemos parametrų parinkimas. Tarpinio dažnio trakto selektyviosios sistemos parametrų parinkimas. Aukštojo dažnio trakto pakopų skaičiaus nustatymas. Automatinio stiprinimo reguliavimo schemos parinkimas. Garsinio dažnio trakto parinkimas ir pagrindimas. PKF parinkimas. Imtuvo sandaros schemos sudarymas. Imtuvo pakopos schemų parinkimas, pagrindimas ir principinės schemos sudarymas. Pilnas elektrinis schemos pakopų skaičiavimas. Įėjimo grandinės skaičiavimas. Heterodino kontūro elementų skaičiavimas. Amplitudės detektoriaus grandinės skaičiavimas. Paskaičiuoto imtuvo parametrų atitikimas užduoties reikalavimams. Išvados.

Ištrauka

Radioelektronika susiformavo XX amžiaus 20-ais metais susijungus radiotechnikai ir elektronikai.
Radiotechnika sprendžia problemas susijusius su elektromagnetinių virpesių panaudojimu. Šie virpesiai naudojami informacijai perduoti, priimti ir apdoroti. Šiandien radiotechnika panauduota: radijo ryšiui, radiofonijai, radiolokacijai, radionavigacijai, televizijai, objektų valdymui, matavimuose, pramonėje, medicinoje, įvairiose mokslo šakose ir t.t.
Elektronika sprendžia problemas susijusias su elektronais, elektromagnetiniais laukais, vakuuminiais, dujiniais, puslaidininkiniais, integriniais ir optiniais prietaisais.
Elektronikos pradžia galima laikyti nuo 1864 metų, kai D. Maksvelas teoriškai pasiūlė elektromagnetinių bangų egzistavimą. Toliau tyrinėjant elektromagnetinių bangų egzistavimą 1886 metais praktiškai įrodė G. Hercas, o 1887 metais A. Popovas sukūręs radiją, patvirtino D. Maksvelo ir G. Herco teoriją. Taigi praktinė elektronika prasidėjo nuo A. Popovo radijas. Taikant visa teoriją nuo 1903 metų buvo gaminamos lempos ir kuriamos įvairios schemos. Nuo tuo laiko prasidėjo lempinė elektronika. Puslaidininkinė elektronika egzistuoja nuo 1948 metų, kai buvo sukurtas pirmas tranzistorius, kuris yra daug mažesnis ir vartoja mažiau energijos negu lempos. Bet tai dar ne pabaiga, nes tobulėjant technologijai buvo elementai su didesne integracija ir 1960 metais prasidėjo mikroelektronikos etapas. O pradėjus nauduoti šviesos diapazoną atsirado dar viena elektronikos kryptis, kuri vadinama optoelektronika.
Radijo imtuvas tai įtaisas skirtas priimti radijo bangomis sklindanti informaciją. Šiuos įtaisus galima skirstyti į keletą rūšių: Stacionarius radijo imtuvas - tai elektroninis aparatas su maitinimo šaltinių iš elektros tinklo. Tokio radijo imtuvo konstrukcija neskirta nuolatiniam nešiojimui. Šiai grupei taip pat priklauso tiuneriai, radiolos ir magnetolos. Tiuneris - tai radijo imtuvas be žemo dažnio stiprintuvo. Radiola - tai radijo imtuvas su įtaisų mechaniniam įrašui. Magnetola - tai radijo imtuvas su magnetofonu viename korpuse. Nešiojamas radijo imtuvas - tai aparatas su autonominiu arba universaliu elektros maitinimu. Tokio imtuvo konstrukcija skiriasi nuo stacionaraus aparato ir ją galima nešioti eksploatuojant.
Radijo imtuvų stiprintuvai buvo gaminami lempų, po to tranzistorių ir integrinių grandynų pagrinde. Toks pereinamasis procesas buvo, dėl to kad tobulėjo radioelektronika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-05
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai4
Dydis209.74 KB
Autoriusvaidas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasTechnikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Radijo sistemos ir aparatura (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą