Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Elektronika>Ultratrumpųjų bangų siųstuvo projektavimas

Ultratrumpųjų bangų siųstuvo projektavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Virpesių formavimo ir generavimo kursinis darbas. Įvadas. Techninio lygio analizė. Siųstuvo struktūrinės schemos sudarymas. Galinės pakopos skaičiavimas. Kolektorinės grandinės maksimalaus režimo skaičiavimas. Bazės grandinės maksimalaus režimo skaičiavimas. Suderinimo su antena (fideriu) skiriamųjų ir blokavimo elementų skaičiavimas. Moduliatoriaus skaičiavimas. Tarpinių pakopų schemų parinkimas ir aprašymas. Maitinimo šaltinių parinkimas ir parašymas. Dažnių sintezatoriaus parinkimas ir aprašymas. Saugos sistemos elementų parinkimas. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais siųstuvo panaudojimo galimybės stulbinančiai išsiplėtė lyginant su praėjusiais dešimtmečiais. Taip pat žymiai išplito radijo signalų naudojimas buityje. Radijas, televizija, palydovinė televizija, internetas radijo bangomis, mobilusis ryšys, apsaugos sistemos ir dar begale smulkesnių sričių, kur šiuo metu yra naudojami įvairaus dažnio ir galingumo siųstuvai.
Šiuolaikinis radijo siųstuvas tai sudėtingas radiotechninis įrenginys, bet pagrindinis procesas nepakito – aukšto dažnio virpesių generavimas ir moduliacija.
AD generacija tai nuolatinės maitinimo srovės energijos keitimas į AD virpesių energija, kuri yra išspinduliuojama į erdvę radijo bangų pavidale. Radijo bangos naudojamos naudingai informacijai pernešti. Elektromagnetinio spinduliavimo intensyvumą apsprendžia siųstuvo galia, o nuo intensyvumo priklauso informacijos patikimumas. AD elektromagnetiniai virpesiai yra sukuriami AD generatoriuose, šie generatoriai sudaro siųstuvo pagrindą, būtinas generatoriaus elementas virpamoji sistema, kurioje sužadinami ir palaikomi negęstantys AD virpesiai.
Generacijos proceso valdymas vadinamas moduliacija. Paprastai moduliacija atliekama priešgaliniame arba galiniame laipsnyje.
Kursinio darbo užduotyje nurodyta suprojektuoti 50W galios radijo siųstuvą. Radijo signalams stiprinti gali būti naudojamos radijo lempos, tranzistoriai. Radijo lempas naudoti esant tokiai galiai yra neekonomiška, todėl pakopų aktyviniais elementais pasirinkti tranzistoriai. Tinkamiausi generatoriniai tranzistoriai. Jie turi didelį galios stiprinimo koeficientą, tai leidžia sumažinti stiprinimo pakopų skaičių iki minimumo.
Siųstuve panaudojant stiprinimo pakopas, siųstuvas naudoja mažiau energijos ir yra ekonomiškesnis. Kadangi fiderio įėjimas simetrinis galinėje pakopoje būtina naudoti dvitaktę schemą. Siųstuvo galia yra didelė, todėl siųstuvas maitinamas iš kintamos įtampos šaltinio, naudosime išlygintą įtampą. Įtampai lyginti naudojami įtampos lygintuvai.
Siųstuve naudojama dažninė moduliacija. Dažninei moduliacijai įvykdyti naudoju mikroschemą Motorolla MC2833, ji turi du dažnio daugintuvus: kvarcinį autogeneratorių ir dažninį moduliatorių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-16
DalykasElektronikos kursinis darbas
KategorijaElektronika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis230.12 KB
Autoriusvitalijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasTechnologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ultratrumpuju bangu siustuvo projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą